zavřít

Star Citizen už od hráčů vybral přes 15 milionů dolarů

Windows

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Když přijde řeč na herní crowdfunding, většinou jsou za největší borce vynášeni do nebes pánové Schafer a Fargo. A samozřejmě kluci z Obsidianu. Všem se jim povedlo vybrat na Kickstarteru pár milionů dolarů na hry, které by jim běžný vydavatel asi nezafinancoval. Bohužel se ale často zapomíná na Chrise Robertse, který si v poklidu kutí Star Citizen. Jeho vývoj si taky zaplatili hráči, ale Roberts je úplně jiná liga než Schafer a ostatní herní pánové z Kickstarteru. Star Citizen totiž včera překonal hranici patnácti milionů vybraných dolarů.

Kam se na to hrabe Broken Age se svými 3+ miliony, Fargo se skoro 3 miliony, nebo Obsidian se 4 miliony. A takový Molyneux se svými 500 tisíci liber na to všechno kouká také zpovzdálí. Roberts má 15 milionů a v klidu si může kutit nekompromisní tříáčkovou vesmírnou hru. Patnácti miliony to navíc nekončí a tam, kde ostatní nabízejí stretch goals po statisících, Roberts sází další cíle po milionech.

Hranice 15 milionů odemkla další pilotovatelnou třídu lodí, tzv. escort carrier. Každý backer navíc získá 42 stránkový manuál Upgrade Handbook, ve kterém se dočtete jak systémy své lodě vylepšovat a upravovat. Sběr peněz ale jede dál a pokud se vybere 16 milionů dolarů, můžeme se těšit na mód Arena. To má být jakýsi tréninkový simulátor v rámci hry, rozprostírající se po celé galaxii. Všichni stávající backeři (takže noví už ne) navíc na 16 milionech dostanou virtuální laserovou pistoli.

Když se podaří dosáhnout mety 17 milionů dolarů, dostanou všichni backeři upgradovací balíček, ve kterém bude modifikace pro motor lodi. Navíc přibude ještě další nová třída pilotovatelných lodí: battlecrusiser, jak Roberts oznámil na oficiálním webu hry. Star Citizen je pořád ve vývoji a příští měsíc rozhodně nevychází, takže se nabízí otázka, jestli se do vydání v příštím roce stihne vybrat třeba 20 milionů dolarů, nebo i víc? Tak jako tak se tahle herní crowdfundingová meta bude hodně těžko překonávat.

Tagy: strategie simulace akční vesmírný crowdfunding taktická

Zdroje: robertsspaceindustries.com

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.