zavřít

Sony potvrdila emulaci PlayStation 2 her na PS4, první tři už potichu fungují

PlayStation 4 PlayStation 2

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Společně s uvedením Star Wars: Battlefront na trh Sony de facto "spustila" emulaci vybraných her z PlayStation 2 na PlayStation 4. Bez fanfár a tiskových zpráv. Zatím se však týká pouze tří Star Wars her z PS2, ke kterým se dostanete jenom při zakoupení limitovaného bundlu PS4 s Battlefrontem.

V bundlu s konzolí a SWB se nachází PSN kód ke stažení her Super Star Wars, Star Wars: Racer Revenge, Jedi Starfighter a Star Wars Bounty Hunter. Až na prvně jmenovanou jde o hry z PS2 doby, které na PS4 běží o něco lépe a jsou hezčí než původní verze z PS2.

Jakkoliv Sony nic nepotvrdila, je téměř jisté, že nejde o remastery, ale o emulaci. Důkazem toho mají být tlačítka z PS2, systém paměťových karet z PS2 a upscalované logo PlayStation 2 při spuštění her. Těchto detailů si všimli kolegové z Digital Foundry, jejichž pečlivou analýzu emulovaných her si můžete přečíst na britském Eurogameru. V článku najdete i obrázky porovnávající ty samé hry na PS2 a na PS4, ale také video, ve kterém editor DF vysvětlí, jak se věci mají.

Mezitím Sony pro Wired potvrdila, že emulace trojice SW her na PS4 není jednorázová záležitost: "Pracujeme na použití emulační technologie, abychom rozchodily hry z PS2 na současném hardwaru. V současné chvíli k tomu ale nemáme dál co říct."

Sony se svými ambicemi ohledně zpřístupnění starých her nejenom na PS4 nijak netají. Už při oznámení PS4 říkal David Perry, že k dlouhodobé vizi Sony patří kompletní portfolio všech PS her dostupných nejen z PS4, ale například také z televizí, počítačů, mobilních zařízení a dalších přístrojů. To vše v rámci služby PlayStation Now, která se stará o streamování her přes internet.

Těžko nyní říct jestli se po nedávno spuštěné zpětné kompatibilitě Xbox One nějak změnil postoj Sony. Jestli jsou výše zmíněné hry z univerza Star Wars jen sympatickou výjimkou, nebo předvojem věcí budoucích. Bundle PS4 + Star Wars: Battlefront jde sehnat i v tuzemských obchodech, takže můžete emulaci vyzkoušet na vlastní kůži.

Je zvláštní, že první emulované hry jsou v podstatě už na trhu bez toho, aniž by se Sony veřejně bila do prsou. V kontextu jiných her z PS2 sice nejde o žádné legendy, na druhou stranu se 5. a 6. prosince koná velká akce PlayStation Experience v San Franciscu - je klidně možné, že se právě při té příležitosti se o emulaci PS2 her na PS4 dozvíme více.

Tagy: staré dobré hry

Zdroje: Digital Foundry,Wired, Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.