Sony cenu Vity snižovat ještě nebude, je prý brzy
zdroj: Archiv

Sony cenu Vity snižovat ještě nebude, je prý brzy

6. 6. 2012 17:30 | Téma | autor: Adam Homola |

Handheldu PlayStation Vita se docela daří, ale mohlo by být líp. Výrazně líp. Trh s handheldy už dávno není co býval a od doby, kdy má každý druhý člověk chytrý telefon není o specializovaná herní zařízení na cesty takový zájem. Telefon dnes prostě stačí a navíc umí dělat dobře i spoustu dalších věcí, což handheldy často neumí vůbec, nebo to neumí tak dobře. Cestou k větším prodejům bývá obvykle snížení ceny, což se loni u Nintenda 3DS vyplatilo a prodeje hned stouply. Jenže Sony něco podobného nechystá. Alespoň ne v dohledné době.

Na snížení ceny nejnovější přenosné herní mašinky od Sony je prý pořád ještě velmi brzy, jak potvrdil Shuhei Yoshida, šéf světových studií Sony. Což je z časového pohledu asi pravda, PS Vita je venku nějaké čtyři měsíce. Že by se na ni ale stále fronty se říct rozhodně nedá. Člověk by si řekl, že svůj nový handheld Sony pořádně nakopne na tiskové konferenci, ale ani k tomu nedošlo. Zmínilo se jen pár her a rychle se přešlo na další věci pro PlayStation 3. Žádné chlubení se čísly, žádné statistiky, žádné snížení ceny. Až podezřelé ticho. Majitelé Vity se tak na konferenci nedočkali velké podpory. Proč?

Prý bylo na tiskové konferenci hrozně málo času a Sony se snažila nacpat do té hodiny a půl jen to nejdůležitější a nejpodstatnější a nedávat tam žádné zbytečnosti. Tvrdí šéf SCEA, Jack Tretton, pro Spike. Blbost, tvrdím já. Příliš dlouho se na pódiu prezentovala knižní záležitost Wonderbook pro Move, která asi moc hardcore hráčů nezaujala a celkově byla nemastná, neslaná. Wonderbook se pak asi uchytí u malých dětí, kteří si budou hrát s rodiči, což je pěkné, ale to nemohla Sony ustřihnout z časomíry Wonderbooku pět minut a věnovat je Vitě? Pět minut tam, minutku tam, pár vteřin tu a zase tam a hned by se čas pro Vitu našel.

Tretton si sice myslí, že to je v pořádku, ale Shuhei Yoshida, šéf Sony Worldwide Studios, chybu přiznal. “Hodně lidí se mě na Twitteru ptá kde jsou nějaké hry pro Vitu. Když se na to podívám takhle zpětně, tak to byla naše chyba, že jsme se na program naší konference nepodívali ze všech možných úhlů. Mohli jsme na tom strávit víc času. Měli jsme na tom strávit víc času a všechny ty hry pořádně ukázat,” řekl Yoshida v rozhovoru pro anglický Eurogamer. Přitom Sony má rozhodně co ukazovat. Pro Vitu mají na výstavišti hratelných 25 her, což je slušné číslo.

Nejnovější články