zavřít

Skvělá zpráva, hudbu k Assassin's Creed Syndicate složí Austin Wintory

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Haleluja! I kdyby vás Assassin's Creed jako série nezajímal, i kdybyste měli pocit, že Ubisoft nás prostě každoročním vydáváním zahlcuje, i kdyby se vám z nějakého důvodů příčilo zasazení Syndicate do viktoriánského Londýna, je tu teď jedna věc, která by vás na hře měla zajímat. Ubisoft totiž oznámil, že hudbu k ní složí nový skladatel, jímž není nikdo jiný, než Austin Wintory. A věřte mi, že tohle je důvod k pořádné radosti.

Tenhle chlapík stojí za soundtracky k Journey či Banner Saga a jeho angažování ze strany Ubisoftu je trochu překvapující. Je to ale sympatické překvapení, protože ukazuje, že tvůrci chtějí tentokrát mít opravdu originální hudbu, která nebude kráčet cestou, jíž prošlapal už jiný skladatel. Zrovna u Syndicate jsem se obával, že se skladatel vydá cestou napodobování velmi osobitého (a kopírovaného) Zimmerova soundtracku k Sherlocku Holmesovi.

To u Wintoryho, který je svůj za všech okolností nehrozí a dokazuje to i ukázka níže. Wintory není skladatel, který by se vyžíval v pompézní, burácivé muzice. Většinou své kompozice důkladně splétá od nenápadného základu, který až ve finále rozkvete a to jen pokud to scéna vyžaduje. Přitom jeho kompozicím nechybí emoce, právě naopak. Ostatně, že tenhle soundtrack nebude pro podobně velkou značku typický naznačuje i sám skladatel.

„Už dlouhou dobu mám rád komorní hudbu 19. století. Intenzita, jíž dostanete z tohoto druhu hudby je velmi odlišná od masivní síly orchestru. Jste přímo před hrstkou brilantních hudebníků, z nichž každý doslova exploduje vlastní energií. A přesto, právě díky intimitě komorní hudby se můžete k posluchači připlížit způsoby, jaké velký orchestr nemá. Je dramaticky působivá zkušenost, která se náhle zdá být víc než vhodná k příběhu dvou viktoriánských sourozenců – Asasínů,“ vysvětluje Wintory.

A já mohu jen souhlasit a nadšeně přikyvovat. Wintoryho hudba je originální, velmi příjemná na poslech a zároveň funkční v samotné hře. Navíc nemá slabinu v momentu, kdy má vytvářet podkresovou pasáž – a ty jsou pro hry s otevřeným světem klíčové, protože doprovází putování vašeho hrdiny po mapě třeba půl hodiny bez přerušení filmečkem s vlastním hudebním doprovodem. Ostatně, jak asi soundtrack k Assassin's Creed Syndicate bude znít si poslechněte na této ukázce.

Tagy: Assassin's Creed (série) hudba akční

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.