zavřít

Shrnutí prvních recenzí válečné FPS Men of Valor

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Válečná týmová střílečka z Vietnamu Men of Valor od studia 2015 (Medal of Honor: Allied Assault) je dokončena a v USA se dokonce již vesele prodává jak pro Xbox, tak v PC verzi, z níž pochází finální trailer (9 MB, DivX) v délce půldruhé minuty.

Podívejme se tedy nyní, jak si hra pro PC vede v prvních recenzích ve světě.

Americký GameSpot si jejích kvalit cení na 7,9 bodů z 10ti. V příslušném článku se dozvíte, že mezi klady patří třeba grafika, respektive zpracování prostředí a různé speciální efekty. Oproti tomu animace postav prý zase působí, jako kdyby je někdo zapomněl dodělat. Co se týče hratelnosti, je Men of Valor pojata jako lineární střílečka s řadou skriptů, můžete tedy pravděpodobně očekávat něco na způsob Call of Duty nebo již brzy vycházejícího MoH: Pacific Assault. Tato nalinkovanost s sebou nese i menší problémy, například po jedné části hry následuje cutscéna a pokud nestojíte zrovna na správném místě, jste po jejím skončení zabiti explozí. Snadno se tak může stát, že dokud náhodou nenatrefíte na to "pravé místo", budete si muset celý level projít hned několikrát. Systém ukládání totiž funguje tak, že se vaše pozice savuje na předem určených místech a asi není nutné zdůrazňovat, jak frustrující může taková hra být, pokud tato místa nejsou zvolena s rozvahou.

Co se týče AI, ta prý možná není úplně dokonalá, nicméně ve válečné vřavě, zmatku a rychlosti, s jakou se akce odehrávají, budete mít i tak dost práce s tím, abyste zůstali naživu. Obecně GameSpot hodnotí obtížnost hry jako poměrně vysokou, ale když se budete snažit, dohrajete ji prý za cca 15 hodin. Multiplayer přináší 6 módů (Deathmatch, Team Deathmatch, 2 varianty CTF, Mission a exkluzivnÍ PCčkový Frontline) přičemž na jednu mapu se vejde až 24 hráčů. GameSpot hodnotí multiplayer jako vcelku zábavný (aspoň na chvíli), ačkoliv specializovaným MP hrám s vozidly jako jsou třeba Joint Operations se prostě nemůže rovnat. Xboxová verze Men of Valor nabízí ještě kooperativní typ hry, který ale na PC nenajdete. Pokud vás zajímají i další rozdíly obou verzí, přečtěte si dřívější článek.

Na IGN dostala hra 6,8/10. Je prý obtížná, příliš lineární a hratelnost se nese spíš v duchu pokus-omyl než "experiment-zábava". Na výsledném skóre pak nepřidají ani dlouhé loadovací doby, nudné dialogy a nespolehlivá umělá inteligence. Příběh je částečně vyprávěn pomocí dopisů, které hlavní hrdina píše domů nebo naopak dostává od své rodiny. Ačkoliv to může na první pohled působit zajímavě, v praxi vás prý jejich čtení bude bavit asi jen těžko. Všechny levely jsou lineární (jdete z bodu A do bodu B), o nějakém prozkoumávání se nedá mluvit ani náhodou. Jinak se ale Men of Valor dobře ovládají a jejich singleplayerová kampaň nabízí celou řadu různých typů úkolů v různých prostředích.

Poslední pohled věnujeme recenzím na GameZone.com a ActionTripu. Na prvně jmenovaném serveru udělili hře vysokých 8,8/10. Důvodem je především příběh, uvěřitelná atmosféra, dobré ovládání, pěkná grafika, kvalitní zvuky a vůbec celá řada vylepšení (dokonce prý částečně i v AI) oproti xboxové verzi. Na ActionTripu pak Men of Valor získali "pouhých" (i když stále hodně nadprůměrných) 78%. Jak se tato hra zamlouvá vám?

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.