Máte námět či připomínku? Napište nám
Randy Pitchford: „Duke je karikatura a parodie“
zdroj: Archiv
Téma

Randy Pitchford: „Duke je karikatura a parodie“

2. 6. 2011 11:20 | autor: Aleš Smutný |

V rozhovoru pro PS Blog se Randy Pitchford z Gearboxu rozpovídal o tom, proč je Duke tak oblíbený a proč hráčům nevadí, že kolem něj všude vidíte americké vlajky a jednomužný patriotismus.

Zvětšit zdroj: Archiv „Duke je karikatura hvězd a pruhů. Uplynulo dvanáct let od konce předchozí hry a Duke si žije jako král. Byl na Měsíci, vylezl na Everest... díky tomu stylizace funguje, parodujeme obrázek Ameriky, který existuje v jeho světě“.

Podle Pitchforda je i zajímavé, jak se Dukův kult vyvinul. „Fascinuje mě, jak Duke začal jako klišé a nyní tak říkajíc vyčnívá z davu. Přemýšlím, proč se stal memem, když o něm tak dlouho nebyla žádná hra.“ Nu, je jasné, že se stal memem (mimochodem, pokud patříte k většině a nevíte, co je mem, česká Wikipedie jej definuje celkem srozumitelně) i proto, že o něm nebyla žádná hra a na tu jednu se čekalo... věčně. Nicméně Gearbox nepředpokládá, že byste měli problém se do hry „dostat“, i když jste snad předchozí hru neměli.

„Ta hra nemá nějaký klíčový bod, od nějž se vše odvíjí, takže opravdu nezáleží na tom, zda jste tu předchozí hráli či ne. Navíc, každý o Dukovi slyšel alespoň díky memům, které kolem sebe vidím – Balls of Steel, Ventrilo Harrassment, Always Bet on Duke. To poslední je obzvlášť vtipné, protože po tak dlouhém vývoji byste na Duka asi nevsadili a on tu přesto je.

Mimochodem, pokud jste členy First Access Clubu, tedy jste si Duke Nukem Forever předobjednali a nebo koupili Borderlands v GOTY edici, dostanete první multiplayerové DLC zdarma. A rozhodně prý nepůjde jen o nějaký skin a nebo něco podobně maličkého.

Nejnovější články