zavřít

Pokud vám nejde spustit PC verze GTA V, může za to uživatelské jméno ve Windows

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Čím je něco složitější, tím spíše se přehlédne nějaká zcela elementární věc a způsobí pořádný problém a to je i případ aktuální chyby v GTA V. Dnešek je oním vyvoleným dnem pro mnohé, kteří dlouho čekali na vydání PC verze Grand Theft Auto V a pro některé zároveň i dnem frustrace a zoufání. Spoustě uživatelů se totiž nedaří hru spustit kvůli chybové hlášce “The Rockstar update service is unavailable (code 1).” Důvodem je chyba v programu, který pracuje s vaším uživatelským jménem ve Windows. 

Ačkoliv Rockstar pilně pracuje na opravě, momentálně existuje jediná možnost, jak se vyhnout s „nestandardním“ uživatelským jménem vyhnout chybové hlášce a Grand Theft Auto V si na PC zahrát. Rockstar v oficiálním vyjádření, které se nově zobrazuje i na Steamu, radí, že si máte vytvořit nový administrátorský účet, který bude obsahovat jen písmena ze seznamu níže (což znamená jen písmena či čísla, žádná podtržítka, pomlčky, hvězdičky apod). Nestačí jen přejmenovat svůj aktuální účet, až do vytvoření opravného patche Rockstarem musíte jít cestou vytvoření extra administrátorského účtu.

Jak na to ve Windows 8, Windows 7 a Windows Vista radí jednotlivé odkazy ve zmíněném vyjádření Rockstaru. Následně vývojáři doporučují restart počítače a instalaci z nového účtu. Jen pozor, vytvořením nového účtu možná budoucí problémy nekončí. Rockstar přímo říká: „Tento článek budeme aktualizovat novými informacemi, jakmile je budeme mít, včetně předpokládané doby vydání opravy a toho, zda budete moci přenést odehraná data z nově vytvořeného účtu na svůj původní uživatelský účet Windows.“

Z vyjádření si tedy můžete dovodit, že momentálně si Rockstar není jistý tím, že půjde uložené pozice přenést z vašeho nového účtu na původní. Takže pokud se vám nelíbí vidina toho, jak se kvůli hraní GTA V neustále přepínáte mezi dvěma účty, možná počkejte na oficiální opravu programu a nezakládejte hned nový admin. Pokud vám tedy hra nejde kvůli výše zmíněné hlášce, nemusíte propadat panice, chyba je na straně Rockstaru a ne vašeho počítače. Při troše štěstí se podaří vydat opravný patch dnes, ale nedočkaví hráči mají možnost problém obejít výše zmíněným způsobem. Pokud ale čekáte na opravu, můžete se zabavit sledováním toho, co půjde vytvořit s Rockstar editorem.

Tagy: krize grand theft auto

Zdroje: Vlastní,tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.