zavřít

Po doktorech opouští BioWare i tvůrce Mass Effectu Casey Hudson

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Po obou doktorech (Ray Muzyka, Greg Zeschuk) odchází z BioWare další důležitý vývojář - Casey Hudson. Vedl vývoj trilogie Mass Effect i Star Wars: Knights of the Old Republic a podílel se na MDK 2 a Neverwinter Nights jako výtvarník. Podobně bohatý životopis nemá v herním průmyslu každý druhý a teprve čas ukáže, jak velkou ztrátou Hudson pro BioWare bude.

Uvedený důvod Hudsonova odchodu je, jak už to v podobných případech bývá, vágní. Hudson si chce odpočinout a začít novou kapitolu své kariéry. Jestli nosí v hlavě nějaký originální herní projekt, který se za rok objeví na Kickstarteru, nebo se přidá třeba k OculusVR, teprve uvidíme. Nejde ale vyloučit ani následování příkladu doktorů Muzyky a Zeschuka a úplný odchod z herního průmyslu.

"Ačkoliv na změnu podobného kalibru není ideální čas nikdy, věřím, že teď nastal nejlepší čas. Základy naší nové značky, která podle mě redefinuje vnímání interaktivní zábavy, jsme v Edmontonu položili a tým je na přesun do předprodukční fáze připravený. Vývoj nového dílu Mass Effect pokračuje dobře: hra vypadá ohromně a hratelné verze naznačují, že tým je připravený udělat zatím nejlepší Mass Effect hru. A tým připravující Dragon Age: Inquisition svůj ambiciózní titul s nejkrásnější grafikou, jakou jsem ve hrách kdy viděl, už jen ladí," napsal Hudson na rozloučenou na oficiálním webu BioWare.

Hudson ve své rozlučce nezapomněl poděkovat fanouškům her od BioWare. Že je bavilo trávit čas ve virtuálních světech BioWare, je pro Hudsona největším úspěchem kariéry, jak píše na webu. Kroky Casey Hudsona budeme samozřejmě sledovat, pokud se udrží v herním průmyslu. Mezitím si můžeme vsadit na to, že nyní již bývalý šéf vývoje zřejmě oznámí nový projekt dříve, než uvidíme první screenshot z připravované nové značky BioWare. Její vývoj se ještě stále nachází ve fázi předprodukce a nejde o titul, který EA hodlá představit na Gamescomu.

Ostatně nový Mass Effect je také ještě daleko a to málo, co EA ukázala na letošní E3, bylo jen ve fázi koncepčního prototypu. Za pár týdnů sice vyjde Dragon Age: Inquisition, ale na další velkou hru od BioWare si pak budeme muset počkat možná i několik let. Pokud se tedy z tajemného Shadow Realms nevyklube něco většího a bude to skutečně hra od BioWare, což pořád není stoprocentně jisté.

Cliff Bleszniski se hned po oznámení odchodu Hudsona objevil na Twitteru, kde šibalsky napsal: "Pamatujte si má slova, Casey Hudson není poslední známý vývojář či tvůrce značky, který jde vlastní cestou. :)". Takovým vývojářem byl sám Bleszinski, oba zmínění doktoři z BioWare nebo nedávno Rob Pardo a spousta dalších (například zakladatelé Criterion, lidé z Naughty Dog, spoluzakladatelé a vývojáři People Can Fly atd.). Možná Bleszinski ví něco, co my ne, ale v posledních letech jsme těch odchodů měli tolik, že by nás další nepřekvapil.

Vysoce postavení tvůrci mají za sebou nejen hromadu fanoušků, ale před sebou také spoustu možností jak se na herním písečku chytit mimo velká studia a gigantické rozpočty. Třeba před pěti lety to podobně "jednoduché" opravu nebylo. Caseymu samozřejmě přejeme hodně štěstí do další fáze kariéry, ať už bude jakákoliv.

Tagy: byznys BioWare Ray Muzyka Greg Zeschuk

Zdroje: BioWare blog

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.