Nový Doom jen tak nevyjde, další informace máme čekat až příští rok
zdroj: tisková zpráva

Nový Doom jen tak nevyjde, další informace máme čekat až příští rok

21. 7. 2014 12:27 | Téma | autor: Jakub Kovář |

Čtvrtý Doom se ukázal návštěvníkům Quakeconu a první dojmy účastníků jsou více než dobré – o tom se ostatně rozepsal už Adam. Dalších záběrů ze staromilské akce, která už nebude experimentovat s hororem a vrátí se k čistokrevné řežbě, se ale letos už podle všeho nedočkáme. Jakkoliv by znělo logicky, aby si záběry z hraní na Quakeconu odbyly veřejnou premiéru na blížícím se Gamescomu, nestane se tak.

Už E3 teaser a ukázka na Quakeconu totiž byly vydány víceméně z nouze. Obě videa totiž měla za úkol spíše rozptýlit pochyby, které se kolem id Softu začaly vznášet – především ty, že Doom v podstatě neexistuje a společnost pravděpodobně hru nikdy nevydá. K těmto domněnkám byl důvod, neboť dle zpráv byl původní koncept hry minulý rok zrušen a vývoj začal úplně znovu od nuly.

Proto chtěli v id Software aspoň ty nejvěrnější fanoušky upokojit a ukázat jim, že stojí za to firmě dále věřit a jejich hry sledovat. Jenže i když jsou ohlasy z prezentace velmi pozitivní, zveřejnit video z průchodu úrovní vývojáři nechtějí. Důvod je prý ten, že jde o surovou alfaverzi, kterou by normálně viděli jen vývojáři. Navíc se chtějí vyhnout pitvě záběrů snímek po snímku, jež by s největší pravděpodobností následovala, a mohla nahlodat důvěru zákazníků, když přitom jde o záběry z verze, jíž by jinak neukazovali.

zdroj: Archiv

Veřejnou premiéru, trailer se záběry z hraní a vůbec počátek marketingové kampaně prý můžeme očekávat až někdy příští rok. Což klidně může znamenat, že Doom vyjde ještě o rok později. Minimálně do roku 2015 tedy bude údajně ticho po pěšině, neboť upoutávky (a mediální reakce) svou uklidňující roli splnily a vývojáři se mohou v poklidu soustředit na tvorbu pokračování legendy.

Tak jen abychom se také dočkali dokončení tohoto pokračování. Protože ačkoliv je zjevná neochota ukázat prezentované záběry z argumentace pochopitelná, vše působí jako situace, kdy je id Software zoufalý a tak ukazuje alespoň syrové záběry za zavřenými dveřmi.

Nejnovější články