No Man’s Sky se dočká nového updatu příští měsíc, jak tvrdí šifrované zprávy
zdroj: Archiv

No Man’s Sky se dočká nového updatu příští měsíc, jak tvrdí šifrované zprávy

11. 7. 2017 17:17 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Za měsíc uplyne rok od vydání No Man’s Sky a tvůrci se rozhodli oslavit první výročí v pořadí již třetím velkým updatem. Jeho příchod však neoznámili klasickou tiskovou zprávou, ale pomocí šifer napříč několika weby.

Všechno to začalo na začátku června, kdy moderátoři No Man’s Sky subredditů na Redditu obdrželi totožné balíčky, jejichž obsahem byly různé reklamní předměty jako plakát a kazeta. A právě kazeta rozjela sérii vyšetřování. Její číselný kód po rozluštění odhalil slovo „portal“, které aktivní komunitu zavedlo na stránku Waking Titan, a věci se daly do pohybu.

Stránka odhalila několik dokumentů, které naznačovaly vývoj v rámci No Man’s Sky univerza, až se konečně našel i tento dokument, ve kterém se mluví o probíhajících pracích na projektu Waking Titan, který má být hotový v srpnu.

Následně došlo ke spuštění stránky Atlas, která odkazuje na organizaci ve světě No Man’s Sky. Na stránce se můžete zaregistrovat do programu, který má pomoci porozumět podstatě reality. Výzkumu můžete přispět zodpovězením filozofických otázek ohledně reality, abyste nakonec dostali možnost vyhrát herní Atlas Pass čtvrté úrovně.

Byť se jedná o skvělou zábavu pro luštitele šifer, informační hodnota celého procesu je minimální. Prostě vyjde update. Když vezmete v potaz, kolik úsilí bylo pro projekt potřeba (grafici, webdesignéři, tvůrci textů a chytrých vodítek, výroba předmětů atd.) a jaký je jeho výsledek, mohly se lidské práce soustředit na vlastní update a obecné vylepšování ne zrovna dobré pověsti hry i studia Hello Games (ze zhruba 75 tisíc recenzí na Steamu je pouhých 32 % pozitivních).

Hra se od svého vydání již několikrát rozrostla o řadu funkcí a spoustu obsahu. Mezi ty největší patří stavba základen na povrchu planet a možnost brázdit krajinu v různých vozidlech. Co přinese nový update, je zatím ukryto kdesi v hloubi vesmíru. Snad to ale bude velké!

Nejnovější články