zavřít

Nejhranější hra na světě? League of Legends...

Windows

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Co byste odhadovali vy? World of WarCraft? FarmVille? Samá voda. Je to League of Legends. Teda alespoň podle hodin odehraných za měsíc. Každý měsíc se v téhle MOBA hře odehraje přes jednu miliardu hodin. Těžko představitelné číslo. Super čísla má League of Legends i v jiných kategoriích. Například 70 milionů registrací. Vůbec špatné to ale není ani s aktivními hráči. Těch je každý měsíc 32 milionů. Kam se hrabe World of WarCraft. Po rozkliku se můžete podívat na celou infografiku (bacha, je to 1,8 MB velká tapeta).

A to, co má World of WarCraft měsíčně a co si už vlastně nějakou dobu nedokázal udržet, má League of Legends denně. 12 milionů aktivních hráčů. Denně. Na vydané infografice se různá čísla porovnávají většinou s jinými hrami, ale třeba takový Instagram má “jen” 7,5 milionu návštěvníků denně. A to slavné Call of Duty: Modern Warfare 3? 3,3 milionu hráčů. Nic moc, v porovnání s LoLkem. Když se ještě na skok vrátíme k těm měsíčním hráčům, tak třeba takový Xbox Live má celkem 40 milionů předplatitelů.

Nepřekvapující jsou informace o hráčské základně. Z devadesáti procent ji tvoří muži. Z pětaosmdesáti procent to jsou hráči, kterým je něco mezi 16 a 30 lety. A šedesát procent jich studuje, nebo už má dostudovanou vysokou školu. League of Legends je na to výborně i na Facebooku - má tam přes 4,1 milionu lajků. Aktuální super hit Gangnam Style, který všichni sdílí, má jen 1,4 milionu lajků.

Infografika pak končí oním odvážným tvrzením, že League of Legends je na základě odehraných hodin měsíčně nejhranější hrou na světě. Tečka. Pak se není čemu divit, že by z tohodle obřího koláče chtěli svůj kusanec i ostatní. S Valve a Blizzardem v čele. Dota 2 asi nebude žádná maličká indie hra pro pár geeků, už teď je to jedna z nejhranějších her na Steamu a to ještě ani nevyšla. A Blizzard pro svoji All-Stars Dotu nabírá pořád nové a nové vývojáře a dost možná z toho bude rovnou samostatná hra, než původně plánovaná custom mapa do StarCraftu II.

Nutno ale dodat, pokud to z vás někdo neví, že League of Legends je zdarma. Proto jsou výše uvedená porovnání trochu mimo. Za World of WarCraft se platí nemalé peníze a je potřeba si koupit i samotnou hru. Kolik by měl asi hráčů, kdyby byl od začátku zdarma? Možná by to s LoLkem srovnatelné bylo. Stejně jako ostatní služby a hry. Ale ať je to přesné srovnání či ne, ať už to jsou hrušky s jabkama, hře to ne popularitě nic nevezme. Hail to the king!

Tagy: strategie online akční multiplayer MOBA

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.