Máte námět či připomínku? Napište nám
Modern Warfare 3 se prodalo 10 milionů kusů, další díl se chystá
zdroj: Archiv
Téma

Modern Warfare 3 se prodalo 10 milionů kusů, další díl se chystá

7. 12. 2011 16:25 | autor: Aleš Smutný |

Přesná prodejní čísla her, i třeba (nebo právě proto) takového Modern Warfare 3, jsou jen...

Přesná prodejní čísla her, i třeba (nebo právě proto) takového Modern Warfare 3, jsou jen velmi obtížně zjistitelná. Musíte se pak orientovat dle různých zvěstí a odhadů, filtrovat vyjádření, která dávají do jedné skupiny expedované a prodané kusy a doufat, že se třeba někdo prořekne. Třeba informace o deseti milionech prodaných kusů MW3 pochází tak trochu paradoxně od Petera Moora z Electronic Arts.


Moore se vyjádřil v tom smyslu, že se velmi obtížně určí, zda boj Battlefield 3 a Modern Warfare 3 přinesl EA nějaké výsledky ve smyslu „kradení podílu“ na trhu a na to konto zkonstatoval, že se konkurenční hry prodalo na 10 milionů kusů. To není asi příliš překvapivé, je jen otázkou času, kdy se přes tuto hranici hra přehoupne. Co se týče Battlefield 3, ten prý nyní přesáhl hranici osmi milionů prodaných kusů. Každopádně si ale Moore pochvaluje, že boj těchto dvou značek přilákal hodně pozornosti mainstreamových médií ke hrám a celému průmyslu. A pokud jde o důvěryhodnost Mooreovy informace, dá se přeci jenom čekat, že jestli někdo sleduje něčí prodeje nejlépe, je to nejbližší konkurent.

K sérii Call of Duty, do které Modern Warfare 3 patří, se váže i další informace, tentokrát o přípravách nové hry. Že nějaká bude, to bylo zcela jasné, nicméně vše podtrhuje čerstvý inzerát Sledgehammer Games, v němž se hledá tvůrce online obsahu pro dosud neoznámený high-endový konzolový titul. Tady ještě nemusí jít o Call of Duty, ale hlavní je profil studia u toho inzerátu, kde se píše: „Aktivně nabíráme nejlepší tvůrce pro náš vývojářský tým Call of Duty. Pokud jste oddaní práci, odhodlaní ze sebe vydat to nejlepší a máte touhu pracovat na nejúspěšnější FPS značce v historii her, podejte si online přihlášku“.

Nejnovější články