Microsoft oznámil rozšíření speciální verze Minecraftu určené pro výuku do škol
zdroj: tisková zpráva

Microsoft oznámil rozšíření speciální verze Minecraftu určené pro výuku do škol

20. 1. 2016 13:14 | Téma | autor: Adam Homola |

Minecraft se vedle domovů hráčů etabloval také ve školství a to především díky upravené verzi MinecraftEdu. Tu od roku 2011 s posvěcením Mojangu provozovala firma TeacherGaming a včera Mojang oznámil, že Microsoft MinecraftEdu koupil. Pod novým názvem Minecraft: Education Edition chce Microsoft společně s Mojangem dostat vylepšenou verzi vzdělávací hry do dalších škol a podporovat tím nové formy vzdělávání.

Minecraft: Education Edition bude stavět na pilířích MinecraftEdu a jednotlivé prvky hry, či vzdělávacího nástroje, hodlá tým dále rozšiřovat. Nová verze bude dostupná už v létě tohoto roku ve formě bezplatné zkušební verze. Stávající zákazníci MinecraftEdu budou moct starou verzi i nadále používat a Microsoft jim nabídne Minecraft: Education Edition na jeden rok zadarmo.

zdroj: Microsoft

Podle stránek MinecraftEdu se s tímto speciálně upraveným Minecraftem dá dobře učit například dějepis, matematika, umění, programování, kreativní psaní, věda, hudba a několik dalších oborů. Kreativitu, spolupráci a řešení problémů podporuje i samotný Minecraft, tudíž není příliš divu, že se ve školství uchytila jeho speciálně upravená verze.

MinecraftEdu se podle Mojangu používá v tisícovkách tříd ve více než čtyřiceti zemích světa. Ambice Microsoftu je číslo zemí i tříd s Minecraft: Education Edition ještě rozšířit. Vývojáři navíc chtějí novou verzi i nadále vylepšovat na základě připomínek a názorů od učitelů i žáků. A na oficiálních stránkách plánují nabízet také komunitní sekci určenou pro sdílení a stahování lekcí.

Nejnovější články