zavřít

Levine vysvětluje proč nevznikl BioShock film

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

O filmovém BioShocku se hodně dlouho mluvilo, dokonce už byl určený i režisér Gore Verbinski, jenže nakonec z natáčení sešlo a film ani tak neleží u ledu, jako je dočista mrtvý. Jak se to s tímhle snímkem mělo, nyní vysvětlil přímo Ken Levine. Podle něj bylo nakročeno k velkému a skvěle vypadajícímu snímku, za který bychom se asi jako hráči nestyděli. Vždyť rozpočet měl být šílených (na herní adaptaci) 200 milionů dolarů!

Levine říká: „Už jsme byli dohodnutí a film byl opravdu v produkci v Universalu s Gorem Verbinskim na postu režiséra. Ale pak se něco stalo. A tohle je jen má teorie. Gore byl z projektu nadšený a chtěl natočit opravdu temný velkofilm, který by byl drsným hororem a měl by rating R, protože by tu byla i dost krve. Jenže pak vyšli Watchmeni – Strážci, kteří se mi opravdu líbili, ale moc se jim v kinech nedařilo a studio se zaleklo, že by mělo dělat R-kový film za 200 milionů dolarů“.

Studio Universal nezrušilo film, ale sáhlo po rázných škrtech v rozpočtu. Levine pokračuje: „Gorovi řekli, že to bude muset být film jen za 80 milionů dolarů. Uplynula spousta času a Gore prostě necthěl točit film za 80 milionů. Tak přivedli jiného režiséra a s tím jsme si opravdu nesedli. V Take 2 mi ale věřili a řekli, že jestli to chci zrušit, tak můžu. A tak jsem ten film zrušil“.

Jde o velmi vzácný přístup, vezměte si, jaké filmy také dle her vznikaly, zjevně mimo kontrolu herních tvůrců. Levine má ale v tomto ohledu poměrně dost svobody. „Řekl jsem si – víš co, nemusíš přistupovat na kompromisy. Mám svůj svět BioShocku a ten už existuje. Nemusím jej vidět přetvořený do podoby, o které si myslím, že není správná“.

A tak skončil filmový BioShock. Ten herní naštěstí ne, vždyť čeká na své uvedené na pulty obchodů, k čemu dojde 26. března.

Tagy: film horor FPS

Zdroje: Edge

Novinky na CZC.CZ

 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20 (PS4)

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  1799 Kč Koupit
 • hra Wreckfest

  Pravidla jsou od toho, aby se porušovala a tak ve ...

  1599 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.