Konzolová beta Destiny 2 se vyplatila. Změny na jejím základě zakusí účastníci PC bety za dva týdny
zdroj: Archiv

Konzolová beta Destiny 2 se vyplatila. Změny na jejím základě zakusí účastníci PC bety za dva týdny

14. 8. 2017 13:18 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Na konci minulého měsíce proběhla na konzolích beta v září vycházející sci-fi akce Destiny 2. A zdá se, že byla pro Bungie opravdu velkým přínosem. Vývojáři sbírali data všech zúčastněných hráčů a vědí tak, proč ten a ten vyhrál, proč naopak prohrál, a samozřejmě pročítali i tunu názorů a připomínek od komunity. Po skončení bety nelenili a ihned se pustili do nejdůležitějších úprav, které se promítnou do blížící se PC bety.

Velká technická změna je připravena pro kompetitivní hru více hráčů, zde známou jako Crucible. Jádro tedy zůstane stejné, ale změní se matchmaking. Nedočkaví hráči toužící po okamžité akci kliknou na volbu Quickplay, zatímco trpěliví hráči hledající vyváženější hru si zvolí položku Competitive. Tyto dva módy totiž budou mít oddělený matchmaking systém.

Quickplay vám mnohem rychleji najde soupeře, protože nebude tolik přihlížet k vašemu skillu. To samozřejmě znamená, že se dost pravděpodobně setkáte s někým nad vaše síly, nebo naopak s někým pod vaši úroveň. Competitive si naopak dá práci s vyhledáním vhodných soupeřů na úkor podstatně delšího vyhledávání.

zdroj: Archiv

Další znatelná změna čeká PvP mód Control, kde došlo k navýšení podmínky vítězství ze 75 na 100 bodů. Důvodem je fakt, že hra ubíhala až nečekaně svižně. Tak svižně, že se v některých případech ani nestihly nabít speciální schopnosti hráčů. Často také docházelo ke spuštění takzvaného pravidla slitování, tedy výhry jednoho týmu při dosažení 45 bodů ve chvíli, kdy druhý tým nemá ani 15. Toto pravidlo bylo upraveno, aby se neprojevovalo tak často.

Zbylé úpravy se týkají opravení chyb a vyladění některých prvků. Sem patří například odstranění nekonečné speciální schopnosti a nekonečného množství granátů, zvýšení poškození granátů a více padající munice v PvE módech. Obecně došlo ke snížení času nabíjení speciálních schopností a třída Warlock má nově stejný dosah při boji na blízko, jako ostatní postavy.

Všechny tyto změny si můžete vyzkoušet v PC betě, která poběží od 29. do 31. srpna. Ti, co si Destiny 2 předobjednali, dostanou přístup do bety o den dříve. Provedené změny se samozřejmě netýkají pouze PC verze hry, ale budou součástí i těch konzolových. Hra vychází již 6. září na PlayStation 4 a Xbox One a 24. října na PC.

Nejnovější články