zavřít

Interaktivní mapa vás provede historií i geografií zaklínačského světa

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Už jste viděli seriál Zaklínač od Netflixu, ale pořád úplně nerozumíte některým souvislostem a časovým linkám? Nebo jste fanoušky univerza a chtěli byste se podívat, jak si tvůrci televizní adaptace představují Kontinent? V obou případech zamiřte do článku, kde vás čeká interaktivní mapa od Koviru až po Nilfgaard.

Mapa je velmi pěkně zpracovaná a animovaná (až se mi z ní na chvíli zakuckal prohlížeč) a kromě zakreslení všech možných lokalit nabízí i časovou osu – respektive několik os. Můžete si proklikat jednotlivé události Geraltova života nebo prozkoumat, co, kdy a kde se stalo Yennefer a Ciri. Nebo se na postavy ze seriálu vykašlete a zamiřte do hluboké historie až ke Konjunkci sfér.

Než ovšem kliknete na tento odkaz a vydáte se za Geraltem do deštivého Blavikenu, varuju vás: popisky jednotlivých událostí mají tendenci odhalit něco málo z děje seriálu, proto, pokud jste ho ještě neviděli a chystáte se na to, s prohlížením mapy raději počkejte.

S konkrétním provedením zaklínačské mapy se dá vždycky polemizovat – žádná oficiální verze neexistuje, proto se autoři map snaží co nejvíc vycházet z textu a bílá místa si dobarvit, jak nejlíp dokážou. Mapa od Netflixu v podstatě odpovídá těm ostatním, které najdete například na zaklínačské Wiki.

Tam se mimo jiné píše, že animovaná verze mapy, kterou jste si mohli prohlédnout, naschvál není úplně přesná. Jde totiž o mapu vytvořenou rekvizitáři pro účely toho, aby byla použita v seriálovém světě – a relativně primitivní společnost z Geraltových příběhů určitě nedokáže vytvořit naprosto přesné kartografické dílo. Takže pokud si na mapě všimnete nějaké chyby, autoři to vždycky můžou svést na nepozorného, přepracovaného kreslíře v klášteře Melitelé.

Tagy: seriál

Zdroje: oficiální stránka

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.