zavřít

Film World of WarCraft je prý důležitý, má nového scénáristu

Windows MAC

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Kolik let už uplynulo od oznámení úmyslu zfilmovat dojnou krávu Blizzardu a unikát mezi MMORPG hrami, World of WarCraft? Nějaký ten rok to už bude. Mezitím na scénář sáhlo několik scénáristů a projektu se upsal, a pak zase odešel, Sam Raimi, režisér Spider Man trilogie a Evil Dead, nebo Mocný vládce Oz.

Je WoW film prokletý, nebo má Blizzard, který film koprodukuje, tak vysoké nároky? Nedivil bych se, taky bych nechtěl, aby mi někdo zkazil roky budované dítko. Ať je to už jakkoliv, věci se teď možná pohnou kupředu. Pera se chopí a na scénář se podívá Charles Leavitt. Že ho neznáte? Jasně, žádný Sorkin to není, ale Leavitt má na triku třeba Blood Diamond, K-Pax nebo The Mighty. Dotáhne Leavitt scénář do konce?

Doufejme. Scénář by už měl být v notně pokročilé fázi. Ba co víc, on už by mohl být možná i kompletní, jen se asi někomu furt něco nepozdává a tak se přepisuje. Před Leavittem totiž dostal scénář do rukou Robert Rodat a ještě před ním ho napsal Gary Whitta. Whitta teď mimochodem dohlíží na The Walking Dead od Telltale a sám bude přímo scénáristou čtvrté epizody. Kromě Walking Dead pak napsal scénář k filmu The Book of Eli a k připravovanému filmu s Willem Smithem After Earth.

Scénář by tak nemusel být daleko od dokončení. A s hotovým scénářem se bude mnohem lépe hledat nový režisér. I když práce na scénáři trvají už dlouhé roky a kromě jeho upravování se nic moc jiného neděje (není režisér, není casting, nezkoumají se lokace...). Robert Kotick, šéf Activision Blizzardu, teď ale v rozhovoru pro Variety řekl, že film je důležitý jak pro Blizzard, tak i pro něj. Zároveň dodal, že Blizzard je už při těchto prvních fázích tvorby filmu velmi opatrný a důkladně váží každý krok.

Na World of WarCraft film si tak sice minimálně tři čtyři roky ještě počkáme, ne-li víc, ale zase tolik nás to štvát nemusí. Už brzo se budeme moct nadchnout pro další Blizzardí render, který ukážou na gamescomu - intro k Mists of Pandaria. Ale je pravda, že velkorozpočtovým hraným kouskem bych taky nepohrdl.

Tagy: World of Warcraft (série) film

Zdroje: Variety

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.