Don't Starve se díky PS4 přehoupla přes milion hráčů, zvažuje se Vita verze
zdroj: Archiv

Don't Starve se díky PS4 přehoupla přes milion hráčů, zvažuje se Vita verze

21. 1. 2014 14:23 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Klei Entertainment jsou sympaťáci, kteří kdysi stáli nad existenciální propastí, z níž je vysvobodil až úspěch za pět minut dvanáct, jímž bylo skvělé plíživé Mark of the Ninja. Teď už takové problémy řešit nemusí, protože po vlídném přijetí jejich následující hry Don't Starve na PC nyní tahle survival záležitost zabodovala na PlayStation 4.

Corey Rollins poznamenal, že ještě před koncem roku se hra dostala k milionu hráčů. Don't Starve totiž na PS4 vyšla v rámci Instant Game Collection zdarma pro majitele PS Plus. „Spousta lidí, kteří by hru možná nezkusili, si ji nyní stáhlo a líbila se jim. Někteří z nich se třeba podívali následně i na PC verzi nebo budou mít zájem o budoucí DLC“.

Právě DLC by mohlo být zdrojem dalších příjmů. O tom nejbližším, Reign of Giants, jsme psali včera i s malým teaserem. Nicméně to by nemusela být pro základní verzi hry konečná platforma. Klei nyní zvažují, zda by to hře neslušelo i na PlayStation Vita (nápověda – slušelo!).

„Momentálně hraje spousta lidí Don't Starve z PS4 na Vita přes remote play a opravdu si to užívají. Takže přemýšlíme o pořádné verzi pro PS Vita. A také pro iOS a mobilní platformy, nad čímž se hodně zamýšlíme a mohlo by to fungovat. Není to ale momentálně naše priorita“.

Pravdou ale je, že Klei se neradi vrací do stejné řeky. Ostatně, svědčí o tom jejich herní portfolio. Momentálně se jejich další titul pohybuje opět v jiných vodách, jde o taktickou špionážní strategii Invisible, Inc. „Upřímně, my opravdu rádi děláme nové věci. Rádi prozkoumáváme nové možnosti a vytváříme si tak výzvy. Opravdu věříme, že nebudeme dělat pokračování, pokud nebude k dispozici něco, co by titul skutečně inovovalo“.

Nejnovější články