zavřít

Del Torovo inSane prý žije, režisér je fanda Portalu

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Už loni v listopadu Guillermo del Toro říkal, že jeho hororové dobrodružství inSane není mrtvým projektem a jedná s velkým vývojářem. Nyní se tato situace o mnoho nezměnila, ale režisér dodal několik málo informací v kontextu inSane a překvapivě i Portalu. „Jednáme s velmi, velmi velkou společností. Nemohu říct o koho jde, ale patří mezi ty fakt velké. Naše hra se jim opravdu líbila a stejně tak to, oč se snažíme. Momentálně je potřeba, aby některé prvky hry byly upraveny vzhledem k tomu, jaké tituly teď vyšly. To se stává. Základ ale zůstává stejný a my se ze hry snažíme udělat pohlcující vyprávění. Pořád je to pro nás výzva“, vysvětluje del Toro.


Ten už několikrát konstatoval, že je velkým fandou her. Dokázal to i v traileru na chystaný sci-fi blockbuster Pacific Rim, kde se budou obří emzáci mlátit s obřími roboty, což je spíše námět, který byste čekali u Michaela Baye. Fandové měli při poslechu dojem, že slyší GLaDOS z Portalu. Del Toro následně potvrdil, že se nepřeslechli a skutečně v Pacific Rim uslyšíme GLaDOS, byť to nebude nic velkého.

Jde o AI, která je u každého bitevního robota. Del Toro je prý velkým fanouškem Portalu a tak osobně kontaktoval Gabea Newella, zda by mohl použít hlas GLaDOS a odpovědí bylo, že samozřejmě ano. Hlas prý byl trochu modulován, aby nebyl úplnou kopií, ale stále je to dabérka Ellen McLain. Del Toro to vysvětluje: „Říkal jsem si, že když mít AI? Tak jedině GLaDOS. Používáme ale trochu slabší zvukový filtr. Celkově je to ale jen takové mrknutí na ty, kteří vědí. Není ve filmu, aby zničila lidstvo“.

Tagy: film horor survival

Zdroje: Toronto Sun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.