zavřít

Dalšího Hitmana nevytvoří IO, ale SE Montreal

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Šéf vývoje Hitman: Absolution, Tore Blystad se trochu rozpovídal nad tím, kam se bude značka dále ubírat a kdo ji tam povede. A celkem překvapil prohlášením, že na dalším dílu nebude pracovat IO Interactive, ale Square Enix Montreal. Neznamená to ale, že by se IO úplně vzdalo nějakého vlivu na vývoj hry, jak ostatně Blystad vysvětluje.


„Mluvíme o tom a samozřejmě tu bude nějaká součinnost. Ale je to poprvé, kdy můžeme říct, že Hitman opouští rodné hnízdo. Naštěstí jde k někomu, koho známe. Někteří klíčoví vývojáři tam přišli z IO a pracovali na předchozích hrách, takže Hitman nebude ve zcela nových rukách“. Podle Blystada je na místě přirovnání k tomu, jak na sérii Call of Duty pracuje Infinity Ward a Treyarch, tedy ve smyslu převzetí jedné značky cizím týmem.

IO si slibuje od nových vývojářů svěží pohled na samotnou značku. „Říkali jsme si, že je to podobné jako u velkých filmových značek, jako jsou Vetřelci, kde každý pracuje trochu jinak. Takže spíš, než že by dělali tu samou věc stále dokola stejně, pokusí se na postavu podívat z nové perspektivy“. Zároveň ale platí, že právě kvůli tomu bude IO na vývoj nového Hitmana dohlížet. Aby zase ten svěží pohled nezlikvidoval implementací příliš nových mechanik celý styl gameplaye. Což bychom asi nechtěli, protože se nám nový Hitman líbil – viz recenze.

A co bude mezitím dělat IO Interactive? Prý začala práce na novém titulu. Jakém? Inu, to Blystad neřekl...

Tagy: stealth akční third person

Zdroje: OPSM.uk

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.