zavřít

Co znamená změna enginu ve FIFA 12

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: levis Komentáře: 0

Nový herní engine Impact je největší změnou, kterou vývojáři z EA Canada udělali v celé...

zdroj: Archiv

Nový herní engine Impact je největší změnou, kterou vývojáři z EA Canada udělali v celé sérii FIFA od chvíle, co ji začali přepracovávat pro nové generace konzolí. Alespoň to v nejnovějším čísle OXM tvrdí designér nadcházející FIFA 12, Aaron McHardy. Doposud dopředu spočítané kolize hráčů a výpočty zranění v letošním díle fotbalu nahradí opravdový fyzikální systém, který celkové hře jen dodá na realističnosti. "Máme díky tomu přesnější propočty, více pracujeme s váhou těla a realistickým výsledkem situace na základě nejrůznějších drobností," řekl designér.

Nový engine tak spočítá i velmi náročné situace, jako třeba když se obránce bude snažit zastavit soupeře tím, že mu zablokuje nohu. Pokud bude prchající útočník mít svoji váhu již přenesenou dopředu, s největší pravděpodobností vyvázne, jinak ho ale soupeř ošklivě skolí. Díky novému enginu také hráči třeba nepřestanou driblovat s míčem poté, co se o ně někdo otře tělem. FIFA 12 obsáhne vylepšení i po stránce obrany nebo zařazení hráčů s nálepkou Pro, kteří prý na hřišti snadno otočí průběh zápasu.

Tagy: fotbal

Zdroje: OXM

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.