Číňan utratil 32 milionů za postavu v MMO, jeho kamarád ji omylem prodal za 13 tisíc
zdroj: Archiv
Téma

Číňan utratil 32 milionů za postavu v MMO, jeho kamarád ji omylem prodal za 13 tisíc

26. 11. 2019 10:20 | autor: Šárka Tmějová |

Peníze a přátelství nejdou dohromady. Přesvědčil se o tom jistý čínský muž a jeho kamarád, kteří společně hráli v zemi populární MMORPG Justice Online. Jeho přítel si od něj zapůjčil postavu, kterou mu prostřednictvím oficiálního tržiště chtěl prodat zpátky, jenomže se přepsal v desetinné čárce – a průšvih byl na světě. Kuriózní případ se dostal před čínský online soud.

Ponechme stranou, jak se muži povedlo nacpat do jediné postavy v Justice Online skoro 33 milionů korun. Každopádně ji půjčil svému kamarádovi, který za ni několik týdnů hrál a poté mu ji prostřednictvím herního tržiště chtěl přeprodat zpátky. Jenomže namísto 388 tisíc jüanů (zhruba 1 276 000 korun) cenu nastavil na 3 888 jüanů (necelých 13 tisíc korun). V obhajobě uvedl, že byl unavený po celodenním hraní.

Téhle nepozornosti využil jiný zákazník a vypiplanou postavu za 32 milionů si ulovil pro sebe.

China zdroj: Archiv

Pro zmateného kamaráda má nicméně tenhle příběh šťastný konec. Hráč, který přišel jak o postavu, tak o peníze, se obrátil na čínského online soudce. Ten firmě NetEase nařídil zrušit transakci, žalující strana nicméně musí zaplatit 90 tisíc jüanů (skoro 300 tisíc korun) poškozenému, který zrušením přišel o svou ultravýhodnou koupi.

Oblastní soud prefektury Mej-šan v provincii Sečuán na svých sociálních sítích poté zveřejnil, že šlo o ukázkový případ ochrany digitálního majetku a varoval hráče, aby ve hrách tolik neutráceli. O kuriózním případu informoval jihočínský deník South China Morning Post. Za upozornění děkujeme serveru Kotaku.

Nejnovější články