Chmielarz: Bulletstorm není jen bezduchá střílečka
zdroj: tisková zpráva

Chmielarz: Bulletstorm není jen bezduchá střílečka

9. 12. 2010 12:17 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Alespoň to tvrdí Adrian Chmielarz z People Can Fly, jemuž vadí, že před vydáním hry má většina lidí jasno o tom, jak bude Bulletstorm vypadat. „Lidé teď mají určitý náhled na hru, že je bezduchá a oldschoolová. Ale my máme v ruce dojmy spousty lidí, kteří po vyzkoušení hry na E3 změnili názor. V 98% případů odcházeli jako fanoušci hry. Ne třeba jako skalní závisláci, ale určitě byli hrou potěšení. Líbilo se jim naše ovládání a celkový koncept hry. To pro nás byl krok číslo jedna“.

„V kroku číslo dvě chci vyvrátit ta slova o bezduchosti. Docela mi vadí, jak kolem lítají. Možná jsme trochu oldschooloví, ale bezduší? Ano, pokud chcete přijít domů z práce upustit páru, můžete to udělat i v Bulletsromu. Máme tu velké zbraně, velké výbuchy, šílené nápady. Ale když chcete Bulletstorm hrát bulletsormovou cestou, je to jiné“.


Chmielarz hovoří o bodování za to, jak moc dobře a nápaditě odpravujete protivníky. „Musíte zvládat skill shoty, díky nimž získáváte body a odemykáte další bonusový materiál. To je skutečný zážitek, náročný a svým způsobem komplikovaný. Ne, že byste nevěděli co dělat, ale protivníka tu můžete zabít na sto způsobů. Můžete na jednom chlapíkovi střádat bonusy za rozmanitost, je to docela výzva“.

„Navíc tu máme i příběh. Na demonstračkách na E3 jsme slyšeli spoustu nadávání, hlášek, ale my tu máme skutečně pořádný příběh, který není tak jednoduchý. Ukázali jsme jen malé fragmenty, příběh ve své komplexnosti lidi určitě překvapí, je vážný a podle mne dobrý. Říkali nám to i lidé, kteří hru testovali, byli překvapení tím, že je zde tolik dialogových scén, tolik interakce mezi postavami“.

Takže bychom asi neměli čekat tak přímočarou a trochu primitivně vyhlížející hru, jakou nám zatím autoři ukazovali, z níž se sypaly jen nadávky a tuna akce. Na akci není nic špatného, ale musí mít i nějaký tmel, který to běsnění zasadí do kontextu. Po Chmielarzových slovech je zde naděje, že Bulletstorm nakonec toho tmelu bude mít dost.
Uvidíme 22. února, kdy hra vyjde pro PC, PS3 a X360.

Nejnovější články