zavřít

Blizzard začne dělat knižní pohádky ze světa WarCraftu

Windows MAC

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Blizzard už delší dobu patří k těm firmám, které umí se svými hrami opravdu nakládat jako s plnohodnotnými značkami a ne jen s hrami. S novými díly si dává vždycky pořádně na čas, ale všechny tři značky více než solidně podporuje skrze spoustu dalších doplňkových produktů a aktivit. K Diablu, StarCraftu i WarCraftu si můžete koupit hromadu figurek, knížek, komiksů, mangy, oblečení, doplňků, deskových her, karetních her a podobných věcí. Teď se Blizzard poprvé pouští do nové, neprobádané oblasti. Bude dělat knížky pro děti.

Žádné jiné univerzum Blizzardu se pro dětské pohádky nehodí víc, než právě WarCraft. Ten je sám o sobě barevná fantasy pohádka a navíc je to jejich hra s nejnižším věkovým ratingem. Diablo III má rating “M”, tedy je určeno pro dospělé hráče. StarCraft II má rating “T”, tedy pro náctileté a World of WarCraft má také “T”, ale v evropském ratingovém systému od PEGI má doporučení 12+, zatímco StarCraft je 16+.

Jestli chcete Blizzardu věřit, tak vězte, že s nápadem nepřišli kravaťáci “z obchodního” na poradě “jak vytřískat ještě víc peněz”, ale sám Chris Metzen, viceprezident příběhu a vývoje značek. Ten prý zájem o postavy a příběh World of WarCraftu viděl na svých malých dětech a prý tak o něčem takovém už delší dobu přemýšlel. Sám Metzen, který se například osobně podílí na scénáři WarCraft filmu, napíše první knihu. Ta se bude jmenovat Snowfight a měla by vyjít ještě letos.

“Vždycky jsem si myslel, že by ta myšlenka byla fakt dobrá. Tyhle nápady prostě působí opravdu zábavně a je to jako návrat zpátky k základním stavebním kamenům,” řekl Metzen na Comic Conu, jak reportuje Polygon. Podle Metzena je to jeden z těch malých projektů, za kterým se ženou s nadšením a doufají, že se chytne. Což by v případě WarCraftu mohlo být dost dobře možné. WoWko sice může pomalu ztrácet předplatitele, ale v celém tom byznysu okolo něj se musí točit poměrně solidní peníze. Navíc se pomalu začíná s mikrotransakcemi...

Tagy: World of Warcraft (série) Warcraft (série) kniha fantasy dětská

Zdroje: Polygon

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.