zavřít

Belgická herní komise označila loot boxy v Overwatch, FIFA 18 a CS:GO za gambling

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC Xbox One PS4 Pro Switch

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Belgická herní komise se vrátila a tentokrát rozhodla naprosto jasně, navíc s velmi konkrétními postihy. Její úředníci se usnesli, že ve třech hrách jsou loot boxy zpracovány jako gambling a proto porušují tamní zákony. Konkrétně jde o Overwatch, FIFA 18 a Counter-Strike: Global Offensive.

Komise zkoumala celkem čtyři hry, ale v případě Star Wars: Battlefront II, která to celé dala do pohybu, nezjistila žádné pochybení. Battlefront II tak žádné belgické gamblingové zákony neporušuje, na rozdíl od výše zmíněných titulů.

Jejich vydavatelé, tedy Blizzard, EA a Valve, musí loot boxy z her na belgickém trhu odstranit. Pokud tak neučiní, hrozí jim až pětileté vězení a pokuta do výše 800 tisíc eur. V případě titulů zaměřujících se na nezletilé jde až o desetileté vězení a pokutu do výše 1,6 milionu eur.

Vyšší sazba trestu se týká především Blizzardu a EA – PEGI rating Overwatch je 12+, zatímco FIFA 18 je 3+. Counter-Strike: Global Offensive má PEGI rating 18+.

Belgická komise sice jasně ukázala prstem na konkrétní viníky a definovala postihy, nicméně už nestanovila žádnou lhůtu. Vydavatelé tak neví, zda musí loot boxy odstranit například do týdne, nebo zda na to mají půl roku.

Tamní ministr spravedlnosti Koen Geens ale řekl, že se chce se zástupci vydavatelů, vývojářů a herní komise sejít. Cílem je navázat dialog a určit, kdo je konkrétně zodpovědný za co.

K ničemu jinému kolem loot boxů se už belgická herní komise nevyjádřila, tudíž v tuto chvíli není vůbec jisté, zda bude zkoumat i ostatní hry podobného ranku, zda si posvítí například na mobilní hry, nebo jak si to vlastně celé představuje v praxi. Snad se dozvíme něco bližšího alespoň z onoho nadcházejícího dialogu.

Tagy: fotbal simulace online FIFA akční sportovní multiplayer FPS kooperace star wars

Zdroje: koengeens.be

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.