zavřít

Apex Legends si za jediný den vyzkoušelo 2,5 milionu hráčů

PlayStation 4 Windows Xbox 360 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Taktika překvapivého vpádu na herní území se Respawnu zřejmě vyplatila. Battle royale hrdinskou střílečku Apex Legends z univerza Titanfallu si během prvního dne vyzkoušelo přes 2,5 milionu unikátních hráčů. Na to, že na serverech v jednu chvíli hrálo přes 600 000 lidí, byl úvodní den překvapivě plynulý a bez větších pádů. Zatím se hře i bez Titánů daří nad očekávání skvěle.

Pondělní livestream nedal Apex Legends moc času vybudovat nějaká očekávání, hned po konci traileru jste si ji mohli stáhnout a hrát. Přestože se Respawn vyhnul značce Titanfall i samotným Titánům a vyrobil free-to-play battle royale s loot boxy, během prvních osmi hodin zvládl přilákat milion hráčů napříč platformami, jak včera tweetoval Vince Zampella.

Tam ale rozjetý vlak ani zdaleka nezabrzdil. Na Twitchi jde stále o momentálně nejstreamovanější hru a odevšad se valí veskrze pozitivní dojmy. Sice jde pořád o stokrát omletý žánr battle royale, ale s překvapivě zábavnou hratelností, která hezky odsýpá a unikátní schopnosti hrdinů ji zajímavě oživují. Uvidíme, jak se vyvine systém mikrontransakcí, ale pokud budou čistě kosmetické, nedá se proti nim u free-to-play titulu v dnešní době nic moc namítat.

Na letošní rok se chystá čtveřice větších placených updatů obsažených v battle passu, konkrétně v březnu, červnu, září a prosinci. Podobně jako ve Fortnite jsou v nich sezónní kosmetické odměny a pár loot boxů, v každém z passů by mělo přibýt asi 100 různých věcí. Ve stejnou dobu dorazí i nové hratelné postavy (legendy), zbraně a další typy vybavení, které budou moct na mapě najít všichni bez ohledu na zvolený platební model.

Apex Legends roadmapa

Samozřejmě, Apex Legends není Titanfall 3, který by si spousta fanoušků série asi přála, ale pořád je to výborná střílečka se spoustou originálních nápadů. Respawn s ní má do budoucna velké plány a podle Zampelly naslouchá ohlasům hráčů.

I v případě, že vás legendy na rozdíl od Titánů nechávají chladnými, neházejte zatím plazmovou flintu do žita. Nějaké velké oznámení týkající se Titanfallu se prý chystá ještě letos.

Tagy: Titanfall battle royale

Zdroje: Twitter

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.