Amy Hennig bude dělat na Star Wars hře ve studiu Visceral Games
zdroj: Archiv

Amy Hennig bude dělat na Star Wars hře ve studiu Visceral Games

4. 4. 2014 13:00 | Téma | autor: Adam Homola |

Na Uncharted hrách se podílela spousta vývojářů, ale jednou z nejviditelnějších postav byla Amy Hennig. Pracovala na sérii coby scénáristka a kreativní ředitelka a nedávno oznámila odchod ze studia Naughty Dog. Na Uncharted pro PlayStation 4 se už tedy Hennig podílet nebude. Nově totiž společně s EA oznámila, že bude pracovat ve studiu Visceral Games jako kreativní ředitelka nové Star Wars hry.

Připomeňme, že poté co Disney koupila LucasArts, jako součást LucasFilm, oznámila zrušení vlastního vývoje velkých her s tím, že je bude licencovat. Byla to právě EA, která se s Disney dohodla a získala exkluzivní práva na vývoj Star Wars her na několik příštích let. Zatím je oficiálně oznámená jen Star Wars: Battlefront od DICE, která debutovala na loňské E3. Na další hře bude pracovat právě Hennig ve Visceral Games a třetím Star Wars studiem v rámci EA je BioWare.

K oznámení konkrétní hry, kterou Hennig povede, bohužel nedošlo. Vzhledem k jejím zkušenostem a silným stránkám si můžeme klidně trochu zaspekulovat o tom, že by to mohla být spíše příběhová hra stojící na silných postavách, než nějaká MOBA.

Od DICE a jejich Battlefrontu se dá zase očekávat primárně multiplayerová akce, takže příběhová Star Wars hra s rukopisem Hennig by byla pěkným protipólem. Projekt BioWare je zatím neznámý, ale možná se dočkáme odhalení už na letošní E3.

“Poslední týdny jsme se s Amy bavili o tom, jaký teď bude její první projekt. Mohli jsme se vydat různými cestami, ale mám takový dojem, že tuhle příležitost (protože, a to si přiznejme, jsme nebyli jediní, kdo Amy klepal na dveře) vzala kvůli Star Wars. Amy je obrovská fanynka Star Wars a my zrovna náhodou děláme hru z tohoto univerza. Oba jsme teď ještě více nadšení, že se k nám přidala, už jen když přemýšlíme nad všemi těmi možnostmi,” napsal na oficiálním webu EA viceprezident a hlavní manažer Visceral Games Steve Papoutsis.

Amy Hennig potvrdila informaci na svém Twitteru, kde se nad možností pracovat na Star Wars a pracovat pro EA doslova rozplývala. Jakkoliv může být na jednu stranu trochu škoda, že se talent typu Hennig nevloží do ryze původního a nového díla/univerza, bude zajímavé její nový projekt sledovat. Kdy tu byla naposledy skvělá Star Wars hra stojící na postavách a dobrém příběhu?

Nejnovější články