Alan Wake's American Nightmare je o dvojí tváři spisovatele
zdroj: Archiv

Alan Wake's American Nightmare je o dvojí tváři spisovatele

15. 12. 2011 16:15 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Možná to bude pro některé zklamání, možná to přivítají, ale jisté je, že Alan Wake's American Nightmare bude akčnější než původní hra.

Určitě od ní čekejte více adrenalinu pramenícího z boje, a tak trochu arkádovitější vyznění. To má odpovídat spíše filmům typu Od soumraku do úsvitu a Remedy vidí tento vývoj jako přirozené experimentování s možnostmi hry a enginu.


Hra se bude odehrávat dva roky po prvním dílu a bude obsahovat síť propojených lokací, která bude větší než jakákoliv z epizod původní hry. Asi není nutné zdůrazňovat, že pokud jste první hru ještě nehráli, následující řádky pro vás určitě nejsou, protože prozrazují část z toho, co se stalo. Z Alana se stala jakási legenda, muž, který zmizel v lesích, aby se nyní vracel jako psychopatický zabiják, pan Scratch, jehož přivolá několikeré vyslovení jeho jména.

Pan Scratch tedy skutečně přichází, ovšem jak se zdá, jeho cílem je především odpravit Alici. Co se stalo s ní nebo s Alanovým manažerem Barrym, bude dalším obsahem tohoto kousku. Po stopě Scratche se totiž vydává Alan, tentokrát v hezké flanelce a má dost zbraní na boj s temnotou. Právě tento boj by měl doznat změn. Monstra už budou jinak reagovat na vaše světlo, celkově by měly být souboje těžší a akčnější. K tomu, abyste přežili vám nyní napomůže nově i kuše, Uzi, nastřelovačka hřebíků a pár vojenských pušek. Uvidíme, jak si tedy tento XBLA titul povede.

Nejnovější články