Máte námět či připomínku? Napište nám
Activision vysvětluje výhody CoD Elite, lepší zbraně si nekoupíte
zdroj: Archiv
Téma

Activision vysvětluje výhody CoD Elite, lepší zbraně si nekoupíte

6. 6. 2011 14:39 | autor: Aleš Smutný |

Když minulý týden přišly první zprávy o chystané multiplayerové platformě Call of Duty...

Zvětšit zdroj: Archiv Když minulý týden přišly první zprávy o chystané multiplayerové platformě Call of Duty Elite, část komunity nereagovala příliš pozitivně. Activision na to zareagoval vydáním skutečně mamutího FAQ, z nějž vybere ty nejzajímavější informace. Hlavní je, že Activision otevřeně říká – I ti, kteří nadávají si budou moci zahrát zadarmo. Důraz je kladen právě na to, že je základní forma této služby zdarma (a problém mnoha hráčů je v tom, že je zde měsíčně placená nadstavba).

A co tedy víme? Beta začne 14. července (plná verze přijde 8. listopadu). Přístup do Elite bude jak přes klasický web, tak přes smartphony a tablety s iOS a Androidem. Porovnávání mezi přáteli je samozřejmostí, ale půjde třeba vytvářet vlastní žebříčky a skupiny. Elite bude provázán i s Facebookem, takže vám bude navrhovat zařazení do skupin podle vašich zájmů na FB. Nicméně to nejsou ty hlavní informace, které by nás překvapily – podobné vlastnosti jsme očekávali. Hlavní je, že bylo, byť vágně, naznačeno, co bude v neplacené verzi.

V neplacené byste měli mít přístup ke všem statistikám, jimž Activision říká Career. Spadá sem i propojení přes Facebook a všechny sociální funkce. U Modern Warfare 3 by vás už mohla platforma do hry rozřazovat podle vašich zájmových skupin, tedy v jednom týmu by mohli být členové, kteří fandí jednomu fotbalovému týmu nebo jsou z jednoho města. Samozřejmě by měla být tato funkce hráčem regulovatelná a stále ve free verzi. Během bety, na níž pracuje Beachhead s Treyarchem nebudou k dispozici všechny funkce, protože ty budou kompatibilní až s vydáním Modern Warfare 3 a zpětnou úpravou pro Black Ops.

Hodně skloňovaným je konstatování, že díky Elite se budete zlepšovat. Díky analýze poznáte, kde vám hra nejde, kde používáte nevhodné zbraně a stejně tak by vás měla rozřazovat, abyste bojovali s hráči na podobné úrovni. Měl by to být váš „osobní trenér“. Program Guide pak bude zajišťovat, že každý týden se dočkáte spousty různých soutěží a turnajů o reálné i virtuální ceny. Navíc by měl naznačovat, jaké jsou vaše schopnosti a na které akce byste si měli troufnout a které jsou zatím mimo vaši „třídu“.

Celý Elite bude navzdory prvotním zmatečným informacím multiplatformní, takže bude jak pro PC, tak pro X360 a PS3. Asi klíčová informace se je ale tato – Elite vám neumožní koupit si prestižní zbraně a levely. Zkušenosti, za něž si odemknete zbraně si musíte vybojovat. Tak alespoň jedno relevantní a významné uklidnění. Ale pořád tedy nevíme, zač se bude bonusově platit. Víme o tom, že za placené členství budete mít zdarma všechna DLC, ale tím naše znalosti o bonusech končí.

Games.cz E3 2011 speciál vám přinášejí sponzoři Conquest Entertainment a Electronic Arts.

Nejnovější články