Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious - recenze
4/10
zdroj: tisková zpráva

Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious - recenze

Datum vydání:
27. března 2015
Vývojář:
Vydavatel:
Platformy:
Detail hry

12. 4. 2015 18:45 | Recenze | autor: Jan Olejník |

Spojit arkádový jízdní model Forza Horizon 2 a benzínem nasáklý filmový spektákl Fast and Furious 7 zní jako logický nápad. To by ho ale musel někdo dotáhnout do konce, protože změnit logo a úvodní videoklip vážně nestačí. Do desátého dubna byl tenhle samostatně stažitelný přídavek zdarma, tudíž nebylo nutno zdlouhavě přemýšlet o tom, zda stáhnout či nestáhnout. Jenže co nyní, když stojí dvě stovky?

Omezení a uzavírky

Samostatně hratelná variace na Forza Horizon 2 se odehrává na oříznuté mapě z původní hry, konkrétně v oblasti Francie. Hlas rappera Ludacrise vás stručně uvede do děje, zatímco budete ve žlutém Lamborghini Huracán řezat serpentiny na pobřežní silničce. Zahrajete si tedy téměř nachlup stejný úvod jako před půl rokem.

Váš úkol je prostý: vyhrát deset vozidel, která se objeví i v Rychle a zběsile 7. Sympatické je alespoň to, že se ve všech případech jedná o vysoce výkonné mašiny, tudíž se vyhnete nudě s pomalými pekáči z nejnižších tříd. Na druhou stranu si můžete nechat zajít chuť na porovnávání statistik či tuning. Všech deset aut má zkrátka dostatečný výkon a hotovo.

Jenže krom slavných vozidel tu už žádné další propojení se sedmým dílem filmové série není, a jako by to nestačilo, vyhrané vozy si ani nemůžete importovat do Forza Horizon 2. Snad jediné ozvláštnění zcela standardních závodů tu jsou alespoň dvě výzvy: závod proti bojové helikoptéře a nákladnímu letadlu. Hezké, ale jestli máte odehranou kampaň v Horizon 2, úplně ze židle vás to nezvedne. 

Dvě hodinky a dost

Potřebný počet závodů k dokončení hry lze zajet zhruba za dvě hodiny v závislosti na zvolené obtížnosti. Sice tu jsou ještě nějaké drobné vedlejší úkoly a multiplayer, jenže obojí je oproti Horizon 2 tak osekané, že nevidím valný důvod trávit čas tady a ne v původní hře. Mimo jiné zmizely i rádiové stanice a místo nich zůstala jedna jediná, která mi opakovaně dokazovala, že jsem pravděpodobně už příliš starý na to, abych docenil současnou hudební produkci.

V podstatě jediným zajímavějším prvkem, který Fast and Furious přináší, je pro filmovou ságu typické nitro. Kdo by ale čekal, že se bude jednat o strategický nástroj, který vám v kritickou chvíli pomůže zvrátit nepřízeň osudu, bude nepříjemně překvapen. Nejsilnějším efektem aktivovaného nitra je obrazový filtr a velmi mírné navýšení maximální rychlosti. Soupeřům jen tak neujedete.

zdroj: YouTube.com

Ruce pryč

Mezi běžnými lidmi to patrně zatím není moc známé, ale již před časem bylo prokázáno, že i když na ojetou Felicii nalepíte fofrpruhy a na zadek jí přiděláte křídlo, sporťáka z ní neuděláte. A když na demoverzi Forza Horizon 2 nalepíte logo Fast and Furious, ještě to neznamená, že vznikne samostatně funkční hra s filmovou licencí. Tenhle balíček s pár automobily a hrstkou závodů je zábavný jenom proto, že i Horizon 2 je zábavná hra, což je bohužel jediné pozitivum. Zbytek je laciný kalkul.

Původně jsem chtěl napsat něco o tom, že „pokud jste fanda Rychle a zběsile…“, jenže pak mi došlo, že fanoušci by pravděpodobně rádi slyšeli hlas Vina Diesela nebo by chtěli vidět Michelle Rodriguez za volantem. Ničeho takového se nedočkáte, je tu jen těch pár ikonických vozů.

Pochvalu zaslouží jen ta stará dobrá hratelnost pramenící ze zábavného arkádového jízdního modelu. To však není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste si koupili něco, co působí jako placené demo Forza Horizon 2.

Verdikt:

Laciný přídavek pro Forza Horizon 2 se snaží přiživit na filmové licenci, ovšem provázanost s Rychle a zběsile je téměř nulová.

Nejnovější články