Midtown Madness 2 - první dojmy
zdroj: tisková zpráva

Midtown Madness 2 - první dojmy

6. 9. 2000 0:00 | Dojmy z hraní | autor: Redakce Games.cz |

Midtown Madness 2 - první dojmyAutor: LeonPublikováno: 6.září 2000 Do rukou se...


Midtown Madness 2 - první dojmy

Autor: Leon
Publikováno: 6.září 2000

Do rukou se nám dostala jedna z posledních betaverzí hry Midtown Madness 2 a my se s Vámi samozřejmě rádi podělíme o první dojmy a poznatky.

 San Francisco a Londýn
Po úspěchu her Midtown Madness a především skvělé hry Driver bylo jasné, že vznikl nový herní žánr. Jízda nadupanými a naleštěnými bouráky ve skutečných městech, ať je vaším úkolem cokoliv, je mimořádně atraktivní téma. Není tedy divu, že vznikají i další podobně založené projekty. Vedle gangsterské Mafie, která vyjde až na jaře příštího roku, je před dokončením i pokračování Midtown Madness 2, vyvíjené samozřejmě opět pod křídly Microsoftu. Měl jsme možnost zkusit beta verzi této hry a hned musím upozornit na to, že tato verze má mnoho neduhů, zjevných nedostatků a šílených bugů. Nemohu tedy dělat velké závěry ze zpracování, které se jistě do finální verze podstatně zlepší. Zaměřím se proto spíše na nové věci a pokusím se sdělit mé první dojmy.

První a největší změnou je opuštění města Chicaga, které jste měli možnost důkladně poznat v prvním díle. Nyní poznáte krásy i dominanty San Francisca a Londýna a ani nemusím dodávat, že obě města jsou zpracována podle skutečnosti a navíc jsou svým rozsahem několikrát rozsáhlejší než původní Chicago. Bezesporu zajímavějším městem (alespoň pro mě) je San Francisco. To je plné strmých ulic, tradičních tramvají a tomu všemu dominuje asi nejznámější most světa - Golden Gate. Ale i Londýn má svou jedinečnost. Po mnoha mostech v čele s Tower Bridge, okolo slavného Big Benu či po Trafalgarském náměstí se sochou admirála Nelsona budete projíždět nesčetněkrát.

 Nabídka vozů a herní módy
Změny se samozřejmě dočkal i vozový park. K autům známých již z prvního dílu přibylo deset nových. Budete se tak moci projet třeba v londýnském taxi, slavném dvoupatrovém autobusu Double-Decker či ještě slavnějším Mini Cooperu. Pro otrlé povahy jsou tu i zcela netradiční auta jako třeba požární vůz a lehké útočné vozidlo ne nepodobné armádnímu Hummeru. A jako pomyslná třešnička na dortu jsou tu pak nádherné a velmi výkonné automobily Audi TT či Panoz GTR-1. Jako už tradičně se vám auta postupně zpřístupňují vzhledem k vašim výsledkům v závodech. Každý vůz má specifické vlastnosti a s tím spojené výhody a nevýhody. Zcela určitě však nemůžeme mluvit o reálném chování aut při jízdě, ostatně není se co divit - realita je zcela podřízena zábavě a hra si nedělá žádné velké ambice v oblasti simulace. Do větších podrobností je zpracováno i poškození vozidel, ze kterých se nyní často něco odlomí a leccos ulétne. Vizuálně se však poškozené vozidlo těžko může srovnat s konkurencí v podobě NFS.

Také všechny módy známé z Midtown Madness jsou v i jeho pokračování. Ke známým módům Cruise, Checkpoint, Blitz, Circuit a multiplayerového Capture-the-Gold přibyl mód nazvaný Crashcourse, což je obdoba kariéry nebo kampaně. Na výběr máte dvě kariéry, buď absolvování „autoškoly“ na pozici řidiče taxi na slavné londýnské Imperial Cabbie Academy nebo se můžete pokusit o post kaskadérského řidiče do slavných amerických filmů. Tyto testy se logicky pro změnu odehrávají na území San Francisca a můžete se tak sami vžít do role Steva McQueena v neslavnější filmové automobilové honičce ve filmu Bullitův případ. Tyto kariéry začínáte tréninkovými misemi a přes postupové mise se dostanete až ke konečné zkoušce, jakési řidičské maturitě. Nabyté schopnosti a zkušenosti pak budete prokazovat i přímo v praxi. Jednotlivé úkoly nejsou zcela jednoduché a přestože nejčastěji jde o projíždění checkpointů na čas, čekají na vás i pestřejší úkoly. Tak například musíte projet danou trať, aniž by vám klesla rychlost pod určitou mez. Řidičské schopnosti pak budete prokazovat třeba slalomem mezi stojícími auty a ani nemusím dodávat, že jste opět omezeni časem. Některé mise v Londýně jsou pak pro zábavu přesunuty do podzemního metra, kde musíte dávat pozor na jedoucí metro. Jak vidno, opět realita musela ustoupit zábavě.

 Neduhy betaverze
Určitě byste rádi slyšeli mé hodnocení celého zpracování hry. Protože jde však o betu verzi hry, jenom vám sdělím pár věcí a konečný verdikt si nechám až na recenzi hotové hry. V beta verzi například zcela chybí komentář, který je teprve doděláván. Zklamalo mě menu, které je prakticky stejné jako v prvním díle a připadá mi takové nemastné neslané. Grafika i zvuky jsou na celkem slušné úrovni, ale vzhledem ke konkurenci je stále hodně co zlepšovat. Na druhou stranu je grafika pěkně plynulá. Pečlivé oko recenzenta (tedy oko mé J) potěšily zajímavé drobnosti. Tak třeba po sražení odpadkového koše z něj létají všelijaké odpadky, z poštovní schránky (na rohu ulice …) se zase rozlétnou dopisy.

Na druhou stranu detaily ostatních aut v provozu nejsou nic moc a pěší příslušníci silničního provozu působí vzhledem jak igráčkové. Ostatně chodci ani tentokrát nejdou přejet, buď se přilepí na zeď nebo houfně odskakují krásnou šipkou stranou. Žádný Carmageddon se tedy nekoná a příznivci brutální jízdy si musejí počkat (už jen pár dnů) na trochu jinou hru. Samostatnou kapitolou je množství bugů obsažených v této beta verzi. Některá auta se chovají dost nepřirozeně, často vypadávají textury a hra často padá. Vrcholem všech bugů je pak létání aut a tramvají vysoko nad vozovkou v San Franciscu. Tyto chyby však klidně můžete zapomenout, protože ve finální verzi by neměly být.

 Stačil by datadisk
Pokud mám tedy shrnout své dojmy z hraní beta verze hry Midtown Madness 2, musím konstatovat, že jsem nebyl ničím příliš překvapen, na druhou stranu ani příliš zklamán. Je trochu škoda, že i přes zařazení kariéry chybí hře určité pozadí dokreslující atmosféru celé hry. Midtown Madness 2 je opět jenom čistě závodní hra. Nic víc, ale ani nic míň. Celkově bych řekl, že kdyby hra byla označena jenom jako datadisk nebo expansion set, nikdo by se příliš nedivil. Jenže obchodní politika velí vydávat raději pokračování úspěšných her. Na označení ale vlastně ani nezáleží. Důležitá je především zábava. A té vám hra jistě přinese dostatek, zvláště máte-li rádi podobné typy her. Pro nedočkavce už jen dodám, že hry bychom se mohli dočkat už koncem září.

LeonObrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Obrázek zdroj: tisková zpráva


Nejnovější články