Bionicle Heroes - dojmy z GC
zdroj: tisková zpráva

Bionicle Heroes - dojmy z GC

16. 9. 2006 0:00 | Dojmy z hraní | autor: Redakce Games.cz |

Eidos pamatuje i na mladší hráče a vědom si úspěchu LEGO Star Wars, chystá další hru postavenou z barevných kostiček. Zaměřena bude tentokrát na hrdiny z edice Bionicle, která má ve světě nepřeberně fanoušků.


Autor: Pavel Oreški
Publikováno: 16.září 2006
Obrázek zdroj: tisková zpráva
Eidos pamatuje i na mladší hráče a vědom si úspěchu LEGO Star Wars, chystá další hru postavenou z barevných kostiček. Zaměřena bude tentokrát na edici Bionicle, která má ve světě nepřeberně fanoušků a zahrnuje spoustu hrdinů. A právě ti budou základem připravované hry. Přestože budou Bionicle Heroes primárně mířeny na hráče mezi šestým a dvanáctým rokem, pojďme si o nic povědět něco více. Jejich koncept je vcelku povedený a nejen milovníci lega se mají na co těšit.

 Cílení na mladší publikum
Bionicle Heroes se dá označit za klasickou střílečku v pohledu z vlastních očí, ale notně upravenou pro dětské publikum. To znamená, že ovládání i herní mechanismy budou uzpůsobeny právě jim. Například pokud půjde něco rozstřelit, hra na to upozorní laserovými paprsky, které z očí hlavní postavy zamíří na použitelný objekt. Při překonávání hádanek se vám přímo u předmětů, které musíte použít, objeví to, jakou klávesu zmáčknout pro jejich aktivaci. Zkrátka vše bude připraveno na to, aby se hráč dobře a bezproblémově bavil.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
TIP: kliknutím na velkou verzi screenshotu se dostanete na následující obrázek

Kromě terénu bude celý svět vyskládán z kostiček lega a pařanský dorost má mít možnost se vyřádit jejich destrukcí. Ta nebude samoúčelná, naopak, když rozložíte na kostky třeba strom, zbude po něm hromádka kousků stavebnice. Když jich seberete požadované množství, otevřou se hlavní postavě speciální schopnosti nebo si za ně budete moci nakoupit vylepšení vlastností, jako rychlost nebo silnější zbraň. Když rozstřelíte větší konstrukce v zapomenutých koutech, objeví se tajný předmět, skrytá místnost či úroveň. Hráč tak bude tlačen k tomu, aby prošmátral každý kout, což je prý přesně to, co mladší publikum baví.

 Nesmrtelnost
Na hůře dostupných místech budou skryty masky, které poslouží jako ukazatel zdraví a každá reprezentuje jiný set zbraní. Nejprve ke zdraví. Sice nebude možné zemřít, ale místo toho ztratíte po několika zásazích výše zmíněnou masku. Tím přijdete jednak o vybavení, ale na určitých místech budete k dalšímu postupu nuceni využít schopnost spojenou právě s danou maskou. Tím pádem, když o ní přijdete, musíte ji znovu najít.

Co se zbraní týče, každá maska bude mít určité zaměření v přírodních elementech. Například vzduch, oheň, voda, led, skála a tak dále. Když nasadíte vzdušnou masku, budete střílet velmi silné výboje, které zničí na pár ran cokoliv, co je dostatečně blízko. Maska ohně vám samozřejmě umožní vypouštět firebaly. Každá se bude hodit do jiné situace a na jiný typ nepřátel. A s každou maskou budou spojeny speciální schopnosti, například černá vám dovolí lézt po zdech a jak jsem už zmínil, nebudete se bez ní na některých místech schopni pohnout vpřed.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
další obrázky z této hry najdete v sekci screenshotů

 Skládání
Bionicle Heroes ale nebudou jen o ničení monster, ale podpoří i tvůrčí činnost. V postupu vpřed často zabrání různé překážky, které jen čekají, až je správným doplněním o nové kostky uvedete do provozu. V úrovni, kterou jsem hrál, jsem se dostal před zavřenou bránou. Na ní jsem musel přidělat ozubená kola a tím ji otevřel. To byl příklad jednoduchého úkolu, ale postupně poroste počet kostiček nutných ke zprovoznění mechanických zařízení. Jinou variantou byla obří postava. V případě úrovně, kterou jsem hrál, to byl zlatý golem, který po svém sestavení vešel do moře a z něj vyhodil kostičky potřebné ke složení člunu, kterým jsem pak odjel do jiné části levelu.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Bionicle Heroes vyjdou snad na všechny dostupné herní systémy. Chápu, že se stanu terčem posměšků, protože tohle hrají přece jenom malé děti... Stejně tomu bylo od Moolkera, když jsem u stojanu s Bionicle Heroes trávil dlouhé minuty. Ano je to tak, ale jednak mě hra Bionicle Heroes na tu chvilku, co jsem s ní strávil zaujala a druhak i děti je potřeba zabavit. A kdybych si měl vybrat, raději jim dám do ruky Bionicle Heroes než Counter-Strike.

Související články: Novinky...

Pavel Oreški
autorovi je 25 let, hraní her se věnuje téměř patnáct let a nepohrdne jakýmkoli žánrem

 
 

Pavel Oreški

Nejnovější články