Závodní akce Grip se na Steamu pokouší zopakovat úspěch Next Car Game
zdroj: tisková zpráva

Závodní akce Grip se na Steamu pokouší zopakovat úspěch Next Car Game

3. 2. 2016 14:17 | Preview | autor: Adam Homola |

Akční závody Grip jsou od včerejšího dne dostupné na Steamu v programu předběžného přístupu. Hra se tam objevila pár měsíců poté, co narazila v srpnu minulého roku na Kickstarteru. V aktuální verzi hry najdete jedno auto s dvanácti skiny, tři herní módy (race, arena, playground), sedm úrovní, čtyři zbraně, dva power-upy, sem písniček, singleplayer a split-screen.

Tohle všechno vás momentálně vyjde na 16 dolarů, přičemž v plné verzi má být aut osm, a to v rámci čtyř tříd. Tratí ve hře najdete dvanáct na čtyřech planetách, power-upů deset a několik módů: kariéra, arcade, aréna, precision, elimination a multiplayer (online, LAN i split-screen). Počítá se také s úpravou aut a editorem tratí.

Plnou verzi Grip můžete očekávat do konce letošního roku, přičemž vývojáři plánují rozšiřovat hru o další auta a tratě i v roce 2017. I od toho má sloužit předběžný přístup, ve kterém chce studio sbírat připomínky a návrhy hráčů, jak je ostatně v této fázi vývoje zvykem. Cenu finální verze ještě tvůrci neoznámili, ale řekli, že cena verze předběžného přístupu bude postupně narůstat s tím, jak bude obsahově narůstat samotná hra.

zdroj: Archiv

Nicméně ať už si Grip v předběžném přístupu koupíte teď za 16 dolarů, nebo později třeba za 25 dolarů, nikdy nebudete muset nic doplácet. Pro majitele hry zůstane cena stále stejná, bez ohledu na další navyšování. To platí samozřejmě i pro aktualizace, které majitelé hry dostanou i po navýšení ceny.

Připomeňme, že Grip je vlastně novodobá verze starého Rollcage od Attention to Detail. Tedy velmi rychlá závodní akce, kde sice musíte dojet do cíle první, ale jen řidičský um vám na to stačit nebude. Během jízdy můžete po ostatních závodnících střílet, shazovat na ně budovy a dělat další libůstky v jiných závodních hrách nemyslitelné.

Unikátním prvkem jsou i samotná auta. U nich se na podvozek a střechu nehraje - kola jsou natolik velká, že se můžete klidně otočit na "střechu" a klidně pokračovat dál. Jezdit tu tak můžete i na zdech či stropech, ze stropu se jednoduše odlepit, dopadnout a jet pořád k cíli.

Osud Gripu bude zajímavé sledovat. Něco podobného se totiž stalo Wreckfestu, tehdy ještě známého jako Next Car Game. Hra se nejdřív neúspěšně pokoušela o získání pozornosti vydavatelů, načež se dostala na Kickstarter. Tam se jí nepodařilo zaujmout dostatečné množství hráčů a propadla. Vývojáři Kickstarter zrušili a hru umístili na Steam v programu předběžného přístupu.

Tam si jí už publikum najednou všimlo. Netrvalo dlouho a vývojáři měli na účtě stovky tisíc dolarů a mohli v klidu pracovat na své vysněné závodní hře. Tvůrci z Caged Element by si u Gripu jistě přáli podobný osud a zatím mají nakročeno správným směrem - na Kickstarteru propadli a první hráčské recenze na Steamu jsou velice pozitivní.

Nejnovější články