Zahrajeme si Half-Life 2 už letos o Vánocích?
zdroj: Archiv

Zahrajeme si Half-Life 2 už letos o Vánocích?

15. 3. 2003 21:21 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Redaktoři německého GameStaru se pustili do spekulací ohledně data vydání a obsahu druhého pokračování kultovní FPS Half-Life.

Vodítky jim bylo hned několik výňatků z tiskových zpráv výrobce grafických čipů ATI, postřehů z vyjádření představitelů nVidie, komentářů od Robina Walkera přímo z Valve Software a možnost objednávky na internetovém obchodu GameStop. Prezident společnosti nVidia Jen-Hsun Huang se již dříve zmínil, že letošní rok bude pro jeho firmu určitě dobrý a že se jejich nejnovější karty GeForce s příchodem náročnějších titulů mezi lidmi více rozšíří. Mezi ony očekávané pecky uvedl vedle DOOM III nebo Unreal II právě Half-Life 2. I v konkurenční ATI očekávají vydání hry už letos v listopadu (tedy přesně 5 let po úspěšném prvním dílu), objevilo se to totiž v materiálech k novému Radeonu 9800.

Zvětšit zdroj: Archiv Neoficiálně se spekuluje o tom, že v Half-Life 2 se kromě hlavního hrdiny Gordona Freemana objeví ještě nějaká příslušnice něžného pohlaví. Za tu asi nebude možné hrát, ale má mít velký vliv na příběh, který byl údajně několikrát od základů předěláván. Dále se hovoří o novém systému umělé inteligence v kombinaci se skriptovanými sekvencemi a inspiraci ve filmovém hitu The Matrix, jehož temnou atmosféru se prý tvůrci snaží co nejvíce napodobit, i když bez populárního efektu bullet-time. Jestli to vše je pravda nebo jestli jde jen o hypotézy nedočekavých fanoušků série, ukáže samozřejmě až čas.

Kolegové z GameStaru také nemohli zapomenout na dřívější spekulace, že Half-Life 2 má vyjít exkluzivně pro Xbox. Onou exkluzivitou by samozřejmě byla myšlena jen ta pro konzole, jinými slovy, hra by se na PC objevila, zkrátka by přišli akorát majitelé PS2 a GameCube. O celé kauze, která se přetřásala v půlce ledna 2003, jsme vás informovali tady. Užší spolupráce Valve s Microsoftem by ale neměla nikoho překvapovat, v samotném oficiálním popisu firmy se prý pravilo cosi o tom, že ji v roce 1996 založili bývalí a dlouholetí zaměstnanci Microsoftu. Obě společnosti sídlí ve stejném americkém státě, ačkoliv v dokumentu, který se na stránkách Valve nachází nyní, už není po nějakém Microsoftu ani stopy. Doufejme, že to s exkluzivitou nedopadne jako v případě např. sci-fi RPG Star Wars: Knight of the Old Republic, které vyjde nejprve pro Xbox a až šest měsíců poté pro PC.

Další skutečností, na kterou se v souvislosti s Half-Life 2 upozorňuje, je nabídka zaměstnání ve Valve Software. Míst je dost, dají se označit za poměrně atraktivní, ale na čem ti lidé budou vlastně pracovat? Údajně se zapojí do týmu určeném na jednom z následujících projektů: Valve engine, Steam a samozřejmě Half-Life 2. Právě o možnostech Valve engine a o budoucnosti služby Steam by měl být i druhý díl článku, který na GameStaru vyjde již za tři dny a který prý nahlédne i pod pokličku dlouho odkládaného Team Fortress 2. O spekulacích nad datem dokončení Half-Life 2 je to tedy vše. Společnost Valve Software nebude samozřejmě chybět na letošní E3 (13-16.května), tudíž se dá předpokládat, že pokud existenci a datum vydání Half-Life 2 potvrdí, bude to nejdříve právě tam.

zdroj: GameStarValve, EvilAvatar, XboxMagazine

kate

Nejnovější články