Zatímco nová upoutávka příliš mnoho zákulisních informací nesděluje, první část zmíněné časové osy je ohledně zákulisí invaze mnohem sdílnější. Vysvětluje třeba, že první kroky k pozdější invazi se začaly odehrávat už za války na korejském poloostrově.
Historická linka prochází několika významnými událostmi druhé poloviny dvacátého století, mezi které patří například atentát na Kennedyho, válka ve Vietnamu či založení společnosti Apex Computers. Založil ji potomek jednoho z amerických vojáků, kteří plnili misi během války na korejském poloostrově. Jeho syn v devatenácti letech opustil školu a spolu s kamarádem založil v garáži vlastní počítačovou společnost. Ovšem pozor - v Severní Koreji, ne v USA.
Ačkoli byla Apex Computers založená v Severní Koreji, její počítat APeX One se v roce 1975 stává i díky chytrému marketingu celosvětovým hitem, USA nevyjímaje. Odtud společnost a technologická hvězda Severní Koreje stoupala strmě vzhůru a APeX II se stal v roce 1982 celosvětově nejúspěšnějším počítačem. V totalitní zemi na to konto vzniká takzvaná Silicon River, skupina nadějných startupů.
zdroj: Archiv
Technologická invaze
Ve stejnou dobu také firma expandovala do Spojených států, kde spustila nábor nadějných vývojářů a programátorů, mezi které patřil například i Bill Gates či Steve Wozniak. Následovalo vynalezení webu a tedy potenciál změnit celý svět i způsob, jakým lidstvo komunikuje. Ostatní technologické firmy trestuhodně zaspaly.
Apexu se náramně daří, vydává vlastní telefon, tablet, jeho zakladatel však v roce 2003 umírá na rakovinu. Otěží se ujímá jeho syn, který brzy oznamuje i založení divize věnované vývoji zbraní. O její chod se zajímala i americká rozvědka, nelichotivý kurz dolaru však posílal zemi do čím dál tím větších dluhů.
Apex prorůstá do politiky
Vrchol problémů odstartuje odpálením atomové bomby na americké základně v Rijádu. 200 tisíc amerických vojáků zemřelo a vina padla na Írán. Apex v tu dobu vydal další telefon, který je opět úspěšný a o pár let později se syn zakladatele společnosti, John Tae-se, stal dokonce severokorejským premiérem. V tu chvíli narostl dluh Spojených států do astronomické výše. USA tou dobou dluží Severní Koreji horentní sumy za vojenskou výbavu.
A pak už to šlo ráz na ráz. Tae-se se neúspěšně dožadoval zaplacení druhů a poté v mezinárodním společenství navrhl intervenci proti neschopné vládě Spojených států. Následovala dokonce myšlenka invaze. Té se překvapivě nikdo nestavěl proti. Proč? Protože prakticky celý svět byl již v té chvíli závislý na technologiích, které do něj dodávala společnost Apex.
Tím jsme se dostaly na start příběhu druhého Homefrontu. Od 20. května se můžete sami v alternativní budoucnosti pokusit zachránit Spojené státy před útlakem technologicky mnohem pokročilejší Severní Koreje.