zavřít

World of Warships chystá na letošní rok nové lodě, počasí a spoustu změn

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Námořní online akci World of Warships hraje denně skoro milion hráčů a tak se o aktivní komunitu chtějí vývojáři z Wargamingu příkladně starat. Důkazem toho jsou čerstvě představené plány vývoje pro letošek, kdy se do hry chystá několik velkých změn. Třemi největšími jsou zlepšení týmové hry a spolupráce, efekty počasí a spousta nových lodí a drobných vylepšení. Kdo čekal ponorky, má smůlu - ty se do hry jen tak nedostanou, jak ostatně tvůrci už hodně dlouho říkají.

World of Warships funguje očividně dobře i v případě, kdy vám na spoluhráčích zase tolik nezáleží a prostě se chcete jen hnát za co nejlepším postavením v žebříčcích. Toho si jsou vývojáři vědomi a proto plánují rozšířit možnosti pro párování hráčů. V praxi to znamená možnost vybírat si spoluhráče na základě svých zájmů, schopností a dalších parametrů. Ve výsledku byste tak měli mít po boku spoluhráče naladěné na stejné vlně a hlavně spoluhráče, na které je spolehnutí a nebo víte, co od nich čekat.

Velkou novinkou bude také možnost prohlédnout si rozložení pancíře lodí přímo v přístavu. Hráči doteď museli jen odhadovat kde je pancíř silný a kde ne, protože lodě vypadají z venku stejně, ale "uvnitř" mají systémy pancéřování velký vliv na hratelnost. Teď si bude stačit nastudovat která část lodi je jak opancéřovaná a pak ji jen natočit daným směrem k nepříteli. Když vás do ní zasáhne, bude to bolet výrazně méně, než kdybyste to schytali do té nejcitlivější části.

Co na hratelnost bude mít vliv naopak minimální, jsou již zmíněné nové efekty počasí. Na ty se můžete v akci podívat na přiloženém videu a jejich hlavní přínos do hry jednoduchý: lepší atmosféra. Vývojáři plánují přidat také čtyři nové větve lodí, například sovětské křižníky a německé bitevní lodě. Přibude také jeden nový strom schopností, individuální vylepšení pro konkrétní lodě, změny pro protiletadlovou obranu, pro letadlové lodě a spoustu dalších částí hry.

Četnost změn, které v plném rozsahu prezentuje video, jen odpovídá stáří hry. World of Warships vyšla teprve minulý rok, tudíž mají vývojáři před sebou ještě dlouhou cestu, než hru pořádně vyladí a rozšíří. Kdyby vás zajímalo co všechno stihli tvůrci v minulém roce, stačí se podívat sem.

Tagy: online akční válečná válečné hry

Zdroje: World of Warships

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.