World of Warships chystá na letošní rok nové lodě, počasí a spoustu změn
zdroj: tisková zpráva

World of Warships chystá na letošní rok nové lodě, počasí a spoustu změn

5. 2. 2016 15:21 | Preview | autor: Adam Homola |

Námořní online akci World of Warships hraje denně skoro milion hráčů a tak se o aktivní komunitu chtějí vývojáři z Wargamingu příkladně starat. Důkazem toho jsou čerstvě představené plány vývoje pro letošek, kdy se do hry chystá několik velkých změn. Třemi největšími jsou zlepšení týmové hry a spolupráce, efekty počasí a spousta nových lodí a drobných vylepšení. Kdo čekal ponorky, má smůlu - ty se do hry jen tak nedostanou, jak ostatně tvůrci už hodně dlouho říkají.

World of Warships funguje očividně dobře i v případě, kdy vám na spoluhráčích zase tolik nezáleží a prostě se chcete jen hnát za co nejlepším postavením v žebříčcích. Toho si jsou vývojáři vědomi a proto plánují rozšířit možnosti pro párování hráčů. V praxi to znamená možnost vybírat si spoluhráče na základě svých zájmů, schopností a dalších parametrů. Ve výsledku byste tak měli mít po boku spoluhráče naladěné na stejné vlně a hlavně spoluhráče, na které je spolehnutí a nebo víte, co od nich čekat.

Velkou novinkou bude také možnost prohlédnout si rozložení pancíře lodí přímo v přístavu. Hráči doteď museli jen odhadovat kde je pancíř silný a kde ne, protože lodě vypadají z venku stejně, ale "uvnitř" mají systémy pancéřování velký vliv na hratelnost. Teď si bude stačit nastudovat která část lodi je jak opancéřovaná a pak ji jen natočit daným směrem k nepříteli. Když vás do ní zasáhne, bude to bolet výrazně méně, než kdybyste to schytali do té nejcitlivější části.

zdroj: Archiv

Co na hratelnost bude mít vliv naopak minimální, jsou již zmíněné nové efekty počasí. Na ty se můžete v akci podívat na přiloženém videu a jejich hlavní přínos do hry jednoduchý: lepší atmosféra. Vývojáři plánují přidat také čtyři nové větve lodí, například sovětské křižníky a německé bitevní lodě. Přibude také jeden nový strom schopností, individuální vylepšení pro konkrétní lodě, změny pro protiletadlovou obranu, pro letadlové lodě a spoustu dalších částí hry.

Četnost změn, které v plném rozsahu prezentuje video, jen odpovídá stáří hry. World of Warships vyšla teprve minulý rok, tudíž mají vývojáři před sebou ještě dlouhou cestu, než hru pořádně vyladí a rozšíří. Kdyby vás zajímalo co všechno stihli tvůrci v minulém roce, stačí se podívat sem.

Nejnovější články