Warframe čeká přelomové rozšíření Plains of Eidolon, jež nabídne otevřený svět a crafting zbraní
zdroj: Archiv

Warframe čeká přelomové rozšíření Plains of Eidolon, jež nabídne otevřený svět a crafting zbraní

18. 9. 2017 12:15 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Onlinová střílečka Warframe se stále svěžím stylem akce je s námi již přes čtyři roky a zájem o ní rozhodně neupadá. Na Steamu je kupříkladu jedenáctá v pořadí aktuálně nejhranějších her. S plánovaným rozšířením Plains of Eidolon dost možná nabere spoustu nových hráčů a další budou mít důvod se vrátit, protože je čeká pro Warframe zcela unikátní prostředí otevřených planin.

Do teď jste se ve Warframe proháněli po spíše uzavřených lokacích s několika možnostmi odbočit z hlavní cesty, ale vždy jste museli dojít z bodu A do bodu B po více či méně vygenerované základně, džungli a dalších. Šlo o striktně lineární průchod misí, což samozřejmě stylu hry i odpovídalo. Zatoužili jste při tom někdy po skutečně otevřeném světě bez předepsaných cílů, kde byste se mohli potkávat s ostatními hráči? Digtal Extremes mysleli právě na vás.

Postará se o to rozšíření Plains of Eidolon. Otevřený mimozemský svět s překrásnými dálavami vypadá jako z úplně jiné hry. A ona to nakonec bude docela jiná hra. Stále se do světa můžete ponořit sami nebo v kooperaci až čtyř hráčů, ale úkoly vám nejsou nalajnované předem, ale dostanete je od klasických NPC roztroušených po oblasti. Nejvíc jich naleznete v usedlosti Cetus, která slouží i jako takové komunitní centrum, kde se může najednou ocitnout na padesát hráčů.

zdroj: Archiv

Když se pak vydáte mimo bezpečí města, čeká vás rozsáhlá životem bující oblast s dynamickým střídáním dne a noci. To neslouží jen k uvěřitelnějšímu začlenění se do otevřeného světa, ale jsou na něj navázány i problémy. Zatímco za dne vás budou otravovat staří známí Grineeři, v noci se ze dna moří probouzejí obří Eidolonové, po jejichž planinách se dle názvu rozšíření procházíte.

Eidolonové vyžadují naprosto opačný přístup, než nepřátelé v původní hře. Dříve vám nedělalo problém vydat se naprosto sami proti hordám nepřátel. Teď to bude naopak. Jediný Eidon si s vámi poradí bez mrknutí oka, proto bude lepší vydat se na lov těchto gigantů v týmech.

S jejich skolením vám pomohou i nové zbraně. Nejedná se tedy o předpřipravený arzenál, ale nový nástroj, který vám umožní vyrobit si vlastní výbavu. Doposud jste měli nepřeberné možnosti úprav zbraní, nově si zbraně sestrojíte od základu z nasbíraných materiálů.

Plains of Eidolon přináší do Warframe spoustu zásadních novinek, které se budou dále pilovat na základě zpětné vazby hráčů. Pokud se pojetí ve stylu tradičnějších MMORPG ujme, možná se dočkáme dalších otevřených světů. Rozšíření zatím nemá stanovené datum vydání. Čekání si můžete zkrátit aktuálním Warframe, které je zdarma na Steamu a na oficiálních stránkách.

Nejnovější články