zavřít

Vychází early access verze The Solus Project - hra o samotě, přežití a záchraně lidstva

PC Xbox One

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Přes dva a půl roku makal Sjoerd "Hourences" De Jong na sci-fi adventuře The Solus Project společně se studiem Teotl a pražskou firmou Grip Games. A dnes se konečně dozví, jestli pracoval na hře, která hráče zaujme. Early access verze The Solus Project je od dneška k mání na Steamu, a přestože obsahově je hra údajně kompletní, chtějí všechny výše uvedené subjekty využít early access fáze k nasbírání připomínek od hráčů, aby mohly hru odladit. Pomůžete jim?

The Solus Project zůstane v early access fázi zhruba tři měsíce, během nichž hodlají tvůrci vydávat balíčky s novým obsahem a funkcemi, které už mají de facto připravené. „Celá hra je sice hotová a veškerý obsah až na ten závěrečný postupně vydáme během early accesu, ale chtěli bychom na něj získat ohlasy od hráčů a vychytat před vydáním finální verze bugy,“ vysvětluje De Jong důvod, proč padla volba na early access model.

Základní verze, kterou si můžete nyní koupit na Steamu a brzy i na GOG, podle něj není prototyp či demo, ale zážitek na hodinu až dvě z výsledných devíti, který rozšíří další obsah, vydávaný v následujících týdnech. Navíc už základní early access verze by měla být plně optimalizovaná, obsahovat všechny herní mechanismy a graficky být blízko zamýšlenému výsledku.

Současná verze obsahuje první tři úrovně, vydrží na hodinku či dvě, jak bylo řečeno, a obsahuje spoustu ukrytých tajemství, který nechají tvůrci hráče vyřešit v dalším early access updatu. Ten přidá další dvě hodiny hraní v podobně levelů 4, 5 a 6. Třetí update přidá úrovně 7 a 8 a další dvě hodiny hraní. Update číslo čtyři nabídne 9 level a po něm by měl následovat pátý update, který do hry přidá úrovně 10 a 11, tedy zbytek hry mimo finální sekvence. Tu si tvůrci schovají až do vydání verze finální.

Early access verze podporuje Oculus DK 2, teoreticky i HTC Vive (zatím tvůrci netestovali) a po celou dobu trvání early accesu bude hra k mání se čtvrtinovou slevou.

Co vás ale vlastně v The Solus Project čeká, ať už hru koupíte hned, nebo po vydání plné verze? V zásadě ambientní survival adventura na planetě Gliese-6143-C, kde panují hodně nepřátelské životní podmínky. V noci je strašlivá zima, přes den obrovské vedro. Oceán je bez života a krom vás na planetě nikdo není. Nebudete tedy s nikým bojovat – půjde vám o přežití a postupné odhalování tajemství, potažmo řešení hádanek.

Čeká vás hledání zbytků vaší ztroskotané lodi kvůli prostředkům nutných pro přežití, procházení obrovských hrobek se spoustou tajemství a starost o zdraví vašeho svěřence – má hlad, může mu být zima, může promoknout, trpět nedostatkem spánku, unavit se chůzí do kopce nebo přílišnou vlhkostí vzduchu.

Planeta Gliese-6143-C se skládá z celkem pěti ostrovů, mezi nimiž se můžete přesouvat pouze skrze obrovské podzemní komplexy se spoustou hádanek a tajemství. A když vylezete na povrch, tak nikdy nevíte, jaké počasí zrovna hra vygeneruje. Taková bouře nebo zemětřesení může být v noci ještě horší než ve dne. A když začnou padat meteority, tak asi bude úplně jedno, jestli je den či noc.

Proto je třeba řešit i spoustu upgradů, které vám umožní přežít, abyste zachránili lidstvo. Je to tak, Země je zničená, zbytky lidstva čeká v malé letce poblíž Pluta, a vy jste poslední nadějí, která má prozkoumat nadějnou planetu, jestli je obyvatelná. Po pádu lodi, smrti všech ostatních členů posádky a bez komunikačních prostředků jsou ale vyhlídky chabé. Pořád ale jsou. Stačí odhalit tajemství Gliese-6143-C a jejích předchozích obyvatelů, dát dohromady vysílačku a pak …se uvidí.

Pokud vás podobný quest zajímá, poslužte si v The Solus Project. Early access verze hry je k mání na Steamu a měla by být brzy i na GOGu.

Tagy: sci-fi survival adventura

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.