Vychází early access verze The Solus Project - hra o samotě, přežití a záchraně lidstva
zdroj: tisková zpráva

Vychází early access verze The Solus Project - hra o samotě, přežití a záchraně lidstva

18. 2. 2016 17:39 | Preview | autor: Petr Poláček |

Přes dva a půl roku makal Sjoerd "Hourences" De Jong na sci-fi adventuře The Solus Project společně se studiem Teotl a pražskou firmou Grip Games. A dnes se konečně dozví, jestli pracoval na hře, která hráče zaujme. Early access verze The Solus Project je od dneška k mání na Steamu, a přestože obsahově je hra údajně kompletní, chtějí všechny výše uvedené subjekty využít early access fáze k nasbírání připomínek od hráčů, aby mohly hru odladit. Pomůžete jim?

The Solus Project zůstane v early access fázi zhruba tři měsíce, během nichž hodlají tvůrci vydávat balíčky s novým obsahem a funkcemi, které už mají de facto připravené. „Celá hra je sice hotová a veškerý obsah až na ten závěrečný postupně vydáme během early accesu, ale chtěli bychom na něj získat ohlasy od hráčů a vychytat před vydáním finální verze bugy,“ vysvětluje De Jong důvod, proč padla volba na early access model.

Základní verze, kterou si můžete nyní koupit na Steamu a brzy i na GOG, podle něj není prototyp či demo, ale zážitek na hodinu až dvě z výsledných devíti, který rozšíří další obsah, vydávaný v následujících týdnech. Navíc už základní early access verze by měla být plně optimalizovaná, obsahovat všechny herní mechanismy a graficky být blízko zamýšlenému výsledku.

zdroj: Archiv

Současná verze obsahuje první tři úrovně, vydrží na hodinku či dvě, jak bylo řečeno, a obsahuje spoustu ukrytých tajemství, který nechají tvůrci hráče vyřešit v dalším early access updatu. Ten přidá další dvě hodiny hraní v podobně levelů 4, 5 a 6. Třetí update přidá úrovně 7 a 8 a další dvě hodiny hraní. Update číslo čtyři nabídne 9 level a po něm by měl následovat pátý update, který do hry přidá úrovně 10 a 11, tedy zbytek hry mimo finální sekvence. Tu si tvůrci schovají až do vydání verze finální.

Early access verze podporuje Oculus DK 2, teoreticky i HTC Vive (zatím tvůrci netestovali) a po celou dobu trvání early accesu bude hra k mání se čtvrtinovou slevou.

Co vás ale vlastně v The Solus Project čeká, ať už hru koupíte hned, nebo po vydání plné verze? V zásadě ambientní survival adventura na planetě Gliese-6143-C, kde panují hodně nepřátelské životní podmínky. V noci je strašlivá zima, přes den obrovské vedro. Oceán je bez života a krom vás na planetě nikdo není. Nebudete tedy s nikým bojovat – půjde vám o přežití a postupné odhalování tajemství, potažmo řešení hádanek.

Čeká vás hledání zbytků vaší ztroskotané lodi kvůli prostředkům nutných pro přežití, procházení obrovských hrobek se spoustou tajemství a starost o zdraví vašeho svěřence – má hlad, může mu být zima, může promoknout, trpět nedostatkem spánku, unavit se chůzí do kopce nebo přílišnou vlhkostí vzduchu.

Planeta Gliese-6143-C se skládá z celkem pěti ostrovů, mezi nimiž se můžete přesouvat pouze skrze obrovské podzemní komplexy se spoustou hádanek a tajemství. A když vylezete na povrch, tak nikdy nevíte, jaké počasí zrovna hra vygeneruje. Taková bouře nebo zemětřesení může být v noci ještě horší než ve dne. A když začnou padat meteority, tak asi bude úplně jedno, jestli je den či noc.

Proto je třeba řešit i spoustu upgradů, které vám umožní přežít, abyste zachránili lidstvo. Je to tak, Země je zničená, zbytky lidstva čeká v malé letce poblíž Pluta, a vy jste poslední nadějí, která má prozkoumat nadějnou planetu, jestli je obyvatelná. Po pádu lodi, smrti všech ostatních členů posádky a bez komunikačních prostředků jsou ale vyhlídky chabé. Pořád ale jsou. Stačí odhalit tajemství Gliese-6143-C a jejích předchozích obyvatelů, dát dohromady vysílačku a pak …se uvidí.

Pokud vás podobný quest zajímá, poslužte si v The Solus Project. Early access verze hry je k mání na Steamu a měla by být brzy i na GOGu.

Nejnovější články