Tvůrci RPG Expeditions: Viking se chtějí historickou věrností vyhnout klišé
zdroj: Archiv

Tvůrci RPG Expeditions: Viking se chtějí historickou věrností vyhnout klišé

27. 5. 2016 17:45 | Preview | autor: Adam Homola |

Pokračování povedeného tahového RPG Expeditions: Conquistador (recenze) s novým podtitulem Viking nenechá nic náhodě a dá si na záležet na tom, aby hra byla historicky co nejvíce věrná, ale také zábavná - za což jsou tvůrci ochotní vyměnit i trochu toho realismu. Nemusíte se ale bát stereotypů, jako jsou rohy na helmách. Podobné výmysly a mýty nechtějí vývojáři do hry vůbec dávat. Jakkoliv netvoří přesnou simulaci tehdejší doby, klišé se hodlají vyhnout.

Přesvědčit se o tom můžete v novém videu z vývoje, kde vám art director August Hansen vysvětlí jak studio přistupuje ke koncepci NPC a celkového stylu. Vikingové kupříkladu nenosili temné oblečení, brnění a helmy s rohy jak z hollywoodského filmu. Naopak, preferovali látky s pestrými a výraznými barvami, spoustu šperků a talismanů.

Větší uzdu fantazii popustí při tvorbě postav, se kterými se setkáte. Třeba takový Asleifr je velký, silný, hezký a nemilosrdný. Poznáte ho podle dlouhých vlasů a vousů. Zároveň je to ale tak trochu arogantní zmetek, který vás dokáže porazit a podle toho se i chová. Historii neodporuje, ale záměrně působí přehnaně a teatrálně.

Svého hlavního hrdinu si můžete vytvořit klidně podobně jako Asleifra, ale taky na něj nedáte helmu s rohy. I přesto si můžete se vzhledem hrdiny pořádně vyhrát, protože tentokrát, na rozdíl od Conquistadora, budete mít svého reka přímo na bojišti a tak je důležité, jak váš avatar vypadá. Expeditions: Viking zatím přesné datum vydání nemá, ale vyjde letos na podzim na PC.

zdroj: Archiv

Nejnovější články