Total War: Warhammer rozšíří řada placených i bezplatných DLC
zdroj: tisková zpráva

Total War: Warhammer rozšíří řada placených i bezplatných DLC

13. 4. 2016 13:01 | Preview | autor: Adam Homola |

Total War: Warhammer se dočká široké podpory skrze DLC, která obecně slouží nejen jako další zdroj příjmů po vydání, ale také udrží hru déle "živou." Tato fantasy strategie ale dostane vedle placeného DLC i několik várek bezplatného obsahu, podobně jako tomu bylo v případě Rome II nebo Attily. V případě Warhammeru hráči dostanou zdarma nové jednotky, hrdiny, Legendary Lords a třeba i zcela novou hratelnou rasu.

Nové jednotky, hrdinové a lordi oživí stávající taktiky a strategické postupy, nemluvě o kompletně nové hratelné rase. Vývojáři si od bezplatných DLC slibují jedinou věc: zvýšení znovuhratelnosti. A když budete hrát Total War: Warhammer i několik měsíců po vydání, zvyšuje se šance, že pustíte chlup a koupíte si i nějaké to placené DLC.

Samozřejmě, placená DLC jsou výdělečnější a Creative Assembly jich mají v záloze hned několik. Placená DLC lze rozdělit do tří základních kategorií: Lords Packs, Race Packs, Campaign Packs. Každý balíček bude jinak velký a nabídne něco trochu jiného. V rámci Lords Packs dostanete nového Legendary Lorda a s ním i jeho podpůrné jednotky.

FLC_Array_FINAL zdroj: Archiv

Legendární Lordi budou v takových případech dva, oba se svou vlastní sérií příběhových úkolů, bonusy do kampaně a unikátními předměty. K tomu jedno DLC nabídne ještě dva klasické Lordy, kteří se mohou ujmout role generálů, novou unikátní jednotku a novou elitní jednotka z kategorie Units of Renown. Tady půjde o slavné kumpanie, pluky a další uskupení z bohatého lore Warhammeru.

V Race Pack pak najdete novou hratelnou frakci - buď ve formě úplně nové, ve hře doposud neviděné rasy (napadnou třeba Tomb Kings či Kislev), nebo rozšíření rasy stávající (například Reikland spadající pod Říši). Nová frakce bude k dispozici pro kampaň i multipalyer a bude se vším všudy - s vlastními jednotkami, technologickým stromem, unikátními Lordy, jejich unikátními questy atd.

Posledním typem přídavku jsou Campaign Packs a podle vývojářů jde o výrazně lepší verzi Race Packs. Nedostanete tedy jen novou rasu pro kampaň a multiplayer, ale takové rovnou novou Challenge Campaign – malou příběhovou kampaň, která se točí kolem jedné z velkých a známých událostí ze světa Warhammeru.

zdroj: Archiv

Cenu, datum vydání, ani rozsah jednotlivých placených DLC vývojáři na svém webu zatím nezveřejnili, ostatně, celý plán je rámcový a může se změnit. Není ale kam spěchat. Total War: Warhammer se na pulty obchodů dostane po menším odkladu 24. května, kdy vyjde na PC a MAC.

Nejnovější články