zavřít

Tahovka Battle Brothers přinese 24. března rozsáhlý svět a unikátní styl

Windows MAC Linux

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Další akci s RPG prvky ve velkém otevřeném světě už letošní první kvartál těžko unese, ale Battle Brothers na to jde výrazně jinak. Nebude konkurovat Wildlands, Horizonu ani Andromedě a už od pohledu je jasné, že tady je cílovka někde jinde. I přesto bude hra nabízet obrovský otevřený a procedurálně generovaný svět zasazený do středověku. Ne našeho, protože pořád tu nějací ti zombíci a vlkodlaci budou, ale na vaší straně budou jen lidé, boji zocelení žoldáci, kteří čelí rozsáhlé invazi. Na toto tažení se budete moct vydat už 24. března, kdy Battle Brothers vyjde na PC (Windows).

 Hra si pobyla v programu předběžného přístupu zhruba dva roky a na základě velmi pozitivních uživatelských recenzí lze odhadovat, že to ke škodě věci nebylo. V Battle Brothers spravujete jednotku středověkých žoldáků, kdy se jednak pohybujete po velkém světě, ale hlavně bojujete. Souboje jsou tu tahové, taktické a založené na reálných historických zbraních. Což znamená taky realisticky se tvářící zranění, byť zde jednotlivé postavy reprezentují jen stylové figurky.

Ke stylovosti a mírnému odlehčení atmosféry pomáhají i vlastnosti postav, které tak trochu připomínají Darkest Dungeon. V partě totiž můžete mít třeba koktajícího lovce krys, chamtivého lovce čarodějnic, nebo věčně opilého bývalého šlechtice. Každá postava má také své vlastní příběhové pozadí a především váhu, protože jakmile vám někdo zemře, můžete se s ním rozloučit. Pokud se tedy nevrátí jako oživlá mrtvola.

Všechny postavy se rozvíjí prostřednictvím bitev, nesvázáné restriktivním systémem tříd. Chybět nebudou ani zkušenosti, zvyšování si úrovní a s tím spojené získávání nových perků. V potaz je potřeba brát také výbavu, už jenom vzhledem k vlastnostem zbraní. Například se sekyrou můžete nepříteli rozpůlit štít, s palicí ho zase omráčit apod. Unikátní výbavu, schopnosti a modely chování mají ale také nepřátelé, a tak by snad neměly souboje po pár hrách sklouznout do repetitivní nudy.

Battle Brothers momentálně seženete na Steamu, stále v programu předběžného přístupu, a to za 20 eur. Po vydání plné verze hry 24. března cena poskočí na 28 eur, jak oznámili.

Tagy: strategie RPG tahová

Zdroje: Steampowered

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.