Světlá budoucnost Gears of War 2
zdroj: Archiv

Světlá budoucnost Gears of War 2

19. 3. 2009 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Koncem měsíce se výrazně vylepší multiplayerový zážitek a také přibudou nové mapy.

Zvětšit zdroj: Archiv Koncem tohoto měsíce se majitelé akční pecky Gears of War 2 mají na co těšit. Dne 24. března se totiž na Xbox Live objeví v pořadí již třetí update (dostupný zdarma), výrazně vylepšující a dále posilující multiplayerový zážitek. Třebaže původní TrueSkill systém zůstane i nadále zachován, od výše zmíněného data budou hráči moci získávat zkušenostní body skrze hraní veřejných zápasů, díky kterým budou moci nakonec postoupit až na stý level. Epic zkrátka chce představit mnohem čitelnější a pro hráče tak daleko zajímavější model, motivující k dalšímu hraní.

Během postupu je pro hráče navíc nachystáno něco achievementů - Rookie Gear (level 5), Seasoned Gear (level 15), Battle-Tested Gear (level 25), Battle-Hardened Gear (level 50) a Veteran Gear (level 100), přičemž pro zisk posledních dvou již bude třeba stáhnout nově příchozí Snowblind Map Pack (o něm za chvíli). Součástí zde představeného updatu mají být ještě čtyři blíže nepředstavené achievementy s celkovou hodnotou 250 GameScore bodů. Potěšující je však též info o inteligentním systému umožňujícímu nahradit hráče, kteří opustí tým uprostřed rozehraného (veřejného) multiplayerového klání. Jejich místo pak nahradí boti a zmínění hráči mají být penalizováni - penalizace se projeví na strhnutí zkušenostních bodů za předčasný útěk z boje.

To ale není vše. I populární mód Horde dojde žádaného vylepšení, neboť konečně začne počítat skóre a dosažené úspěchy ve hře po každé vámi úspěšně absolvované vlně nepřátel. Tudíž nehrozí, že pokud hostitel tuhle akci po několika hodinách náhle ukončí, že přijdete o eventuálně dosažený rekord.

Nyní konečně k avizovanému Snowblind Map Packu, který se objeví ke stažení 31.března a nabídne čtyři nové multiplayerové mapy - Grindyard, Under Hill, Courtyard a Fuel Depot, což má být předělaná mapa z původních Gears of War. Cena za tenhle balíček nebyla sice oznámena, nicméně předchozí Combustible Map Pack se třemi mapami vyšel na 800 MS bodů. Grindyard nás přitom zavede do opuštěné továrny, Under Hill na silnici vedoucí k horám a Courtyard do města.

Epic, zdá se, v postupném rozšiřování a vylepšování svého díla nalezl uspokojení, z čehož profitují všichni zúčastnění. A možná, že se někdy výhledově dočkáme - po vzoru Fallout 3 či GTA IV - i downloadu rozšiřujícímu dílčím způsobem také samotnou singleplayerovou kampaň! Další info o Gears of War 2, jehož video-recenzi zveřejníme brzy, v našem dřívějším zpravodajství:

Uniklé obrázky z Gears of War 2 přídavku?  [18.11.2008 11:11 - levis]
Jak výhodně pořídit Gears of War 2?  [5.11.2008 13:13 - jd]
Poslední dva trailery na Gears of War 2  [29.10.2008 17:17 - jd]

zdroj: GameSpot

mart

Nejnovější články