Středověké RPG The Great Whale Road vyjde v předběžném přístupu na konci měsíce
zdroj: tisková zpráva

Středověké RPG The Great Whale Road vyjde v předběžném přístupu na konci měsíce

8. 7. 2016 15:15 | Preview | autor: Adam Homola |

Příběhové taktické RPG The Great Whale Road z období raného středověku vyjde v rámci předběžného přístupu už tento měsíc. Namísto původně plánovaného vydání v srpnu se hráči na PC dočkají už 28. července. Léto hraje svou roli i ve hře, která bude rozdělena na dvě roční období. Léto, kdy pořádáte nájezdy a nebo obchodní cesty střídá drsná zima, v níž musíte připravit svůj lid nejen na přežití, ale především na další léto.

Kampaň The Great Whale Road vypráví příběh cesty Dánů z Úlfarrstedu podél dánského, saského, fríského a franského pobřeží. V předběžném přístupu si zahrajete zatím pouze za Dány, ale v pozdějších verzích hry se dočkáte také Piktů, Franků a obyvatel Northumbrie.

Na historické akurátnosti chtějí vývojáři ze španělského studia Sunburned Games stavět, ale RPG a strategická hratelnost bude v popředí. Ta je rozdělena na dvě roční období a dvě hlavní aktivity: souboje a budování nového národa.

zdroj: Archiv

Letní výpravy podél pobřeží vás zaměstnají po obchodní i soubojové stránce, protože vaším hlavním úkolem je připravit se na drsnou zimu. Cestou tak potkáte spoustu jiných skupin, ať už přátelských či nepřátelských a můžete s nimi jak obchodovat, tak bojovat. Soubojům se nevyhnete ani na moři, kde můžete potkat piráty, zatímco na souši si na vás počíhají banditi, nebo jen nepřátelsky naladění domorodci.

Každý z vašich dobře vybavených hrdinů bude spadat do povolání Assault, Heavy, Skirmisher, Support a každý ze tříd má vlastní zbraně i sady brnění. Zbraně tu navíc neslouží jen jako nástroj pro způsobení tradičního poškození, ale mají své vedlejší efekty: zlomené kosti, krvácení, nebo vnitřní zranění.

Protipólem vedlejších efektů zbraní tu jsou pak jednotlivé kusy brnění, které chrání proti určitému poškození, čímž získávají tahové souboje další taktickou vrstvu. Nemluvě o možnosti používat hrací karty, jak uvidíte v čerstvě vydaném traileru. Pečlivé plánování bude vedle soubojů potřeba také ve strategické části, kdy mají mít vaše rozhodnutí váhu a reálné dopady i v pozdějších fázích hry.

Minimálně část z výše uvedeného si vyzkoušíte už na konci měsíce, 28. července na PC. Svoji stránku na Steamu hra ještě nemá a tak ji zatím najdete pouze v rámci služby Steam Greenlight pod tímto odkazem.

Nejnovější články