Rozpracovanou verzi Xenonauts 2 si může vyzkoušet každý zdarma
zdroj: tisková zpráva

Rozpracovanou verzi Xenonauts 2 si může vyzkoušet každý zdarma

27. 2. 2017 14:52 | Preview | autor: Adam Homola |

Taktická strategie Xenonauts z roku 2014 se rozhodně se určitě povedla, o čemž svědčí i naše recenze. Není divu, že se na pokračování těší všichni příznivci toho žánru. Ti si ovšem mohou dvojku vyzkoušet už teď. Tvůrci vydávají rozpracované verze Xenonauts 2 každé druhé úterý v měsíci s tím, že další build vyjde už zítra, 28. února. Stále jde o hru v pre-alfa fázi, takže není ani zdaleka hotová po obsahové či technické stránce. I proto tyto pravidelné buildy nabízí k vyzkoušení zcela zdarma. Stačí jen navštívit příslušnou stránku hry na GOG, stáhnout si klienta GOG Galaxy a pak už jen testovat.

Hlavní cíl je jednoduchý. Vývojáři ze studia Goldhawk chtějí vstoupit do (už placeného) programu předběžného přístupu v co nejlepším možném stavu, a tak potřebují sesbírat co nejvíc názorů. Zajímá je především názor hráčů na herní prvky a novinky, stejně jako na technickou stránku.

Stažení pre-alfa buildu vám vlastnictví plné hry nijak negarantuje a měli byste počítat s tím, že build se vám po vydání placené alfa verze smaže. Xenonauts 2 pak vyjdou v tradičním early accessu na Steamu za peníze, tudíž se s pravidelným vydáváním rozpracovaných bezplatných verzí přestane.

Tvlrci ze studia Goldhawk dali už při oznámení dvojky jasně najevo, že nepůjde o přímé pokračování jedničky. Dokonce nemáme počítat ani s chronologickou návazností či s jakousi formou duchovního nástupce pro UFO: Enemy Unknown. Dvojka chce být jednoduše více svá a zkoušet nové věci.

Xenonauts 2 zdroj: tisková zpráva

Pokračování se bude zabývat podobnými událostmi, tedy invazí mimozemšťanů, ale v jiné době - éře 70. let a zuřící studené války. Lidstvo tak nemá žádné pokročilé technologie z prvního dílu a originální zasazení dovoluje tvůrcům pořádně zahýbat s herními mechanikami i obtížností.

K tomu bude ale potřeba víc, než jen změnit prostředí a toho si jsou Goldenhawk vědomi. Jisté rozdíly naznačili už před časem, ale teď je na oficiálním webu hry ještě více rozebrali. Vedle zmíněného prostředí bude velkou změnou i kompletní výměna enginu, na němž hra běží: Xenonauts 2 využívá Unity. Což znamená kompletní 3D a ve výsledku bychom se měli prý dočkat i méně bugů, vyšší stability a herních prvků spojených právě s přechodem na plně trojrozměrné zobrazení (např. volné otáčení mapy).

Nová perspektiva s sebou nese i novou grafiku. Ta zde nabírá, opět dle slov vývojářů, mnohem propracovanější, pestřejší a hezčí kontury, než tomu bylo v případě prvního dílu. Vyloženě na zelené louce se ale začínat nebude a co fungovalo dobře předtím, si dá ve dvojce reprízu. Nápravy se dočkají slabší stránky prvního dílu, jakými jsou například nezničitelné UFO, špatné využití vertikálního terénu, lidští psionici apod.

Xenonauts 2 zdroj: tisková zpráva

Některé součásti prvního dílu ale budou přebudované od základu, protože jen s prostými úpravami by opět nefungovaly tak, jak si tvůrci představují. Aktuálně jde o vzdušné souboje. O jejich nové podobě nevíme sice zatím prakticky nic, kromě náznaku, že stejně jako ve zbytku hry využijete taktické uvažování.

Podstatně bohatší bude také Geoscape. Ta se dočká rozšíření především co do strategických možností, což ve výsledku znamená volnější ruce hráčů pro výzkum nových technologií a expanzi organizace. V rámci Geoscape budou také mimozemšťané reagovat na vaši strategii a postup mnohem aktivněji a rychleji.

Datum vydání předběžného přístupu Xenonauts 2 zatím nemáme, nemluvě o vydání plné verze hry. Nicméně pokud se řadíte k příznivcům prvního dílu a chcete o dvojce slyšet každý střípek informací, můžete se přihlásit do oficiálního mailing listu studia Goldhawk. Pak by vám nemělo uniknout skutečně nic.

Nejnovější články