Project Zero III aneb dům duchů potřetí
zdroj: Tisková zpráva

Project Zero III aneb dům duchů potřetí

1. 9. 2005 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

O hře Project Zero III už sice šla nedávno řeč, nicméně s novými informacemi není od věci další připomínka.

Hlavní postavou příběhu je nezávislá fotografka jménem Rei Kurosawa, která dostane zakázku na focení strašidelného starého domu. Během prvních snímků je však konfrontována s podobou svého snoubence, který se přitom nedávno zabil při automobilové havárii. Tahle připomínka však Rei začne bolestně trýznit v jejích snech, se kterými se svěří své asistence. Tím není nikdo jiný, než ústřední protagonistka prvního dílu Project Zero - Miku Hinasaki. A aby toho nebylo málo, později ve hře přibude třetí do party, jímž je Kei Amakura, mladá spisovatelka, snažící se zjistit pravdu o svých ztracených příbuzných. Jimiž jsou dvojčata z druhého dílu série s podtitulem Crimson Butterfly - Mio a Mayu.

Při hraní se pak vystřídáte za všechny shora uvedené hrdinky, přičemž v případě Miku dojde ke znovu navštívení známých míst z první kapitoly téhle survival hororové řady. Rei přitom podstupuje obtížnou cestu tam a zase zpátky mezi reálným světem a světem ošklivé noční můry, která pravidelně přichází v jejích snech. Tady je totiž konfrontována s temným a zlovolným místem nazvaným The House of Sleep, přičemž postupným pronikáním do jeho útrob získává důkazy a poodhaluje tajemství stran záhadného objevení jejího milého při výše uvedeném fotografování. Po celou dobu jí však pronásleduje hrozivě potetovaná dívka. A pokaždé, když položí svou ruku na Rei, se tato dočká nesmírně bolestivého pálivého tetování otisklého na svém vlastním těle.

Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva

S tímhle souvisí fakt, že všichni zainteresovaní zde budou posléze konfrontováni se světem duchů, proti nimž existuje ochrana v podobě kamery, co zde funguje jako zbraň. Postavy přitom bohužel opětovně nedisponují nějakým bohatým rejstříkem pohybových aktivit, mezi nimiž je na předním místě stále velice pomalý běh. Takže to bude zase na šikovné práci s kamerou, kdy ve first-person perspektivě musíte do jejího hledáčku dostat ducha, který ohrožuje vaše bytí. K tomu tu je znovu výběr z alternativních filmů do kamery (coby průraznějšího "střeliva"), přičemž fotografováním ohyzdných duchů získáváte body, za které vylepšujete jednotlivé atributy kamery, potažmo vaše vlastní fotografické dovednosti. A je-li řeč o dovednostech, budou potřeba i ty vaše vlastní, abyste rozlouskli zdejší příležitostná puzzle.

Dříve byla řeč o unikátních dispozicích hlavních postav. Takže Miku má mít nejsilnější kameru a dokáže se vměstnat do míst a projít následně do lokací, kam se ostatní nedostanou. Kei není právě dobrá fotografka, ale proti agresivním duchům může využít stealth manévry, pomocí kterých se má kupodivu vyhnout nežádoucí pozornosti. A v posledku může prodat svou muskulaturu pro posunutí těžších objektů, se kterými si ostatní neporadí. Rei je nejvíce vyvážený charakter, asi také z toho důvodu, že s ní asi budete nejčastěji ve hře. Tecmo si s tímhle unikátním horrorem dělá plány na předvánoční období, čímžto jsme se dostali do finále a připomínky oficiální stránky.
zdroj: GamePro

gamepro

Nejnovější články