Podrobnosti o Teenage Mutant Ninja Turtles
zdroj: tisková zpráva

Podrobnosti o Teenage Mutant Ninja Turtles

21. 12. 2006 1:01 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Zmutovaní želví sourozenci ovládající bojová umění se vrátí i ve hře dle filmu. Aktualizováno: Čím se liší od Prince of Persia?

Stejně jako filmová předloha bude i hra temnějším a více realistickým dobrodružstvím, tvrdí šéf montrealského UbiSoftu, který vyvíjí společně se studiem v Quebec City nový titul Teenage Mutant Ninja Tutles. O jeho přípravě víme už rok a dnes byl konečně naplno oznámen, včetně dvou premiérových obrázků a drobné změny v dlouhém seznamu koncových platforem (PC, PS2, PSP, GBA, DS, GC, Wii), když byl původní Xbox nahrazen Xboxem 360. V jednotlivých úsecích se vždy stanete jednou ze čtyř želv ninja - Leonarda, Raphaela, Donatella, Michelangela - a ty ostatní vám budou asistovat v boji nebo pro dosažení míst, kam byste se sami nepodívali. Až osvobodíte všechny sourozence, budete putovat společně. Čeká vás skákání ze střechy na střechu, slézání mrakodrapů nebo ponoření se do spletité sítě kanalizačních chodeb.

Každá postava má umět unikátní akrobatické pohyby a mít speciální zbraně či bojové schopnosti. Vychytávky jako nafackování do tváře nebo odhození v dáli aplikujete na darebáky z pouličních gangů (např. Purple Dragon či Foot Clan), podivné nadpozemské kreatury a závěrečné bossy, které sužují New York a možná je už znáte z původního komiksu. Hra Teenage Mutant Ninja Turtles, která cílí jak na děti, tak dospělé, vyjde 13. března 2007. Čili s desetidenním náskokem před stejnojmenným animovaným snímkem od hongkongských Imagi Animation Studios a Mirage Licensing, s nimiž UbiSoft úzce spolupracoval (více o něm & trailer). Snad zkušení tvůrci série Prince of Persia dají zapomenout na pár let starý pokus o želvy ninja od Konami a celkově mizernou kvalitu her podle filmů.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Update 12:00 - spuštěna teaser stránka a uveřejněno první video (19 MB, DivX), v jehož 158 vteřinách se mihne pár záběrů ze samotného hraní. Vyplývá z něj, že kamera bude posunuta trochu dále a výše od hrdiny než v Prince of Persia, oproti němuž mi pohybové animace při skákání přes plošinky připadaly zrychlené (skoro jako v Sonicovi), což potvrdili i vývojáři, že je to záměrně. Jinak ale má hra řadu, možná až přespříliš příbuzných rysů, takže asi bude díky stejnému enginu pejorativně přezdívána jen přeskinovaným Princem. Například snadno proveditelná komba, ručkování po římse domu či naběhnutí proti zdi, odražení se, udělání salta a překvapení pronásledovatele zezadu. Ponurá zákoutí New Yorku čas od času prosvětlí blesk (až na skály u vodopádu nenasvědčuje video o lokacích za denního světla) a rozdělí se do šestnácti singleplayerových levelů (síťová hra nebude).

Důležitou novinkou Teenage Mutant Ninja Turtles bude tzv. family-attack, kdy dvě želvy spojí síly, přičemž daný typ útoku se vždy odvíjí na postavy, která ho iniciovala. Když to bude třeba Leo, ostatní želvy vyskočí do vzduchu a při drtivém dopadu k zemi zneškodní protivníka. Mikeho "rodinný atak" zase probíhá tak, že chytí svého bratra za nohy a krouží s ním okolo sebe jako s letadlem, čímž odpálkuje nepřátele. Bojový styl každé želvy má záležet nejen na zbrani, nýbrž také na její osobnosti a oddanosti metodám ninjy. Zatímco zdatný Leo se bude dost kontrolovat, Mikey má být naopak extravagantní. Verze hry pro Wii pochopitelně využije předností ovladače, což bude ostatním platformám kompenzováno scénami z filmu ve formě najitelných Easter Eggs.
zdroj: WP, GameSpot, vlastní

jd

Nejnovější články