Pirátská RTS Age of Booty od tvůrců Halo
zdroj: tisková zpráva

Pirátská RTS Age of Booty od tvůrců Halo

6. 3. 2008 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Odešlí zaměstnanci Bungie představují návykovou a jednoduchou online hru pro obě konzole. + OBRÁZKY

Nové vývojářské studio Certain Affinity, poskládané z několika odešlých zaměstanců Bungie, vedle chystaného X360 portu Left 4 Dead pro Valve chystá také svůj první titul, pro nějž se inspirovalo stolní hrou Osadníci z Catanu: jmenovat se bude Plunder a půjde o stažitelnou pirátskou online RTS, kterou vydá Capcom.

Každý hráč bude disponovat jednou námořní lodí, s níž se bude po mapě pohybovat políčko po políčku jako v Civilizaci, přičemž cílem bude co nejrychleji obsadit předem daný počet území na pevnině. Neobsazené přístavy vám připadnou ihned, zatímco k dobytí těch nepřátelských budete potřebovat suroviny i větší palebnou sílu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Vyjma dobývání přístavů, namořních bitev a pořizování upgradů čas od času narazíte na bonusové magické kletby, při jejichž správném provedení budete budete na protivníka moci nastražit pasti. Autoři se snaží hru udržet co nejjednodušší, abyste namísto navykání si složitému interface raději trávili čas vymýšlením nových taktik (zda se pohybovat tiše a na vlastní pěst nebo se domlouvat s kamarádem a útočit ve dvou). Co se týče herních módů, k dispozici bude split-screen pro čtyři nebo klasický zápas pro maximálně 8 hráčů. Chybět nebude ani editor map.

Plunder vyjde v červnu na XBLA a PlayStation Network.
zdroj: EGM

levis

Nejnovější články