zavřít

Návštěva zbořeného hradu z Alice: Madness Returns

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: levis Komentáře: 0

Někdo z hráčů stařičké American McGee's Alice si ještě možná vzpomene na lokaci jménem Queensland, kam se hlavní hrdinka Alenka vrátí také v nadcházejícím druhém dílu Alice: Madness Returns. Tentokrát je ovšem hrad polorozbořený, takže jen v rozvalinách zahlédnete roztrhané červené záclony u oken nebo kousky slunce, prosvítající přes spadlé sloupy. Jde o jednu z šesti hlavních lokací, kam se Alenka podívá na svém novém putování mezi Londýnem a Říší divů ve snaze vyšetřit deset let starou vraždu svých rodičů.

Protože nejnovější vývojářský build se hrál v tzv. godlike módu se všemi cheaty a zapnutými schopnostmi, člověk snadno přišel na kloub některým Alenčiným schopnostem. Po vypití určité lahvičky si třeba budete moci nechat zvýraznit převisy, kam lze doskočit, nebo výraznou bílou obtáhnout jinak nevýrazné naškrábané návody a zprávy, jež na zdech zanechaly šílené děti z hrdinčina sanatoria. Alenka ovšem svede mnohem víc - co byste řekli třeba trojitému skoku nebo létání, kdy se hrdince zpod sukně vyřinou roztomilí modří motýli?

Tu a tam samozřejmě narazíte na zlé strážce, které musí hrdinka "vykosit" svým mečem vorpálem. Jakmile nepřítel padne na zem, můžete ho dorazit buďto dalším úderem nebo třeba rozprašovačem pepře, který disponuje i módem volného zaměřování. Z dalších zbraní zaujala čajová konvička, která metá granáty v podobě vybuchujících mechanických králíčků. A pokud byste se sami ocitli pod palbou, Alenka má vždy připravený svůj deštník na obranu před projektily.

V zahradě Alenka našla další ztracený kus své paměti, kterou budete během hraní postupně sbírat v podobě audio nahrávek nebo videí, přehrávaných přes viktoriánské papírové divadélko. Právě tyhle momenty hrdinku vedly k tomu, že začala ztrácet kontakt s realitou a jenom skrze přímou konfrontaci s vlastní minulostí se Alenka může uzdravit.

Jakmile poklidné vzpomínání skončí, do zahrady vtrhne obří popravčí kat s obrovskou kosou a chapadly místo očí. Hrdinka se nejprve zděsí a dá na útěk, ale v jedné z přilehlých komnat u zahradního altánku nakonec najde bílý dort s nápisem: "Sněz mě", ochutná, načež se sama promění v obrovitánskou Alenu, vyroste vysoko nad mapu a zlého kata jedním krokem rozšlápne.

Alice: Madness Returns vyjde 14. června pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Tagy: akční fantasy adventura adaptace

Zdroje: IGN,GameSpot

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.