Mimozemští vládci Země v XCOM 2 budou bojovat i nečekanými cestami
zdroj: tisková zpráva

Mimozemští vládci Země v XCOM 2 budou bojovat i nečekanými cestami

30. 10. 2015 12:18 | Preview | autor: Aleš Smutný |

Už před nějakým časem se mezi obrázky z XCOM 2 objevila předtím neviděná tabulka Dark Events, u níž jsme spíše hádali, oč půjde. Firaxis nyní vysvětlili co tento nový prvek představuje. Dark Event jsou de facto protiopatření, které zavádí mimozemšťané a jejich lidské jednotky ADVENT v boji proti gerilové taktice vašeho XCOMu. Opatření mohou mít různou míru závažnosti, od „drobností“ jako je lepší vybavení vojáků ADVENTu, až po vyslání lodě, která bude pronásledovat váš Avenger.

XCOM musí proti Dark Events bojovat, protože nekorigované operace emzáků by nakonec vaší gerilovou válku zahubily. V jejich rámci totiž může třeba ADVENT díky dobré rozvědce překvapit váš tým speciální jednotkou, která posílí očekávané řady nepřátel, případně schová mezi civilisty monstrum označené jako Faceless, které se v mžiku z člověka změní v obří zabijáckou potvoru. Pokud možno ve chvíli, kdy je vedle ní nic netušící voják XCOMu.

Jindy zase mohou vojáci ADVENTu používat otrávenou munici, která využívá jed Viperů a nebo vám alespoň zkomplikují logistiku a zdraží různé akce. Prvním způsobem, jak bojovat proti Dark Events, je plnit Guerilla Ops na strategické mapě. Jenže nemůžete být všude a tak je třeba si vybírat, kde zasáhnete. Navíc, typ Dark Eventu je skrytý, pokud jej neodhalíte, za což zaplatíte Intelem, další „měnou,“ jíž shromažďujete. Prostě, gerilový boj není jen tak a emzáci s ADVENTEM nebudou jen čekat, kde zase udeříte.

XCOM 2 vyjde 5. února na PC.

zdroj: Archiv

Nejnovější články