zavřít

Mashinky už nebudou jen o vlacích. Přibydou k nim auta

Windows

- Preview autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Snad název hry nezačnete považovat za klamavou reklamu. Mashinky na jaře vydaly už pátou éru, nyní ale budete moct dobrovolně vyjet ze zajetých kolejí. Pardon. Zkrátka a dobře, z železničního simulátoru se stává komplexní simulátor dopravy obecně. Kromě kolejí teď můžete stavět i silnice, vytvářet vlastní autobusové linky a kamioňácké trasy.

Update, který do Mashinek dorazí 6. října, bude pouze první vlaštovkou těch následujících. Silniční doprava se samozřejmě bude vyvíjet v průběhu času, stejně jako vlaky věčně nejezdí na páru. Stejně tak můžete postupně zpevňovat prašné cesty, stavět mosty a tunely a tak dále.

Autobusy a náklaďáky taky dostanou svou vlastní fyziku a budovy s nimi spojené. Ve stavění vám zároveň pomůže nový systém nákresů, kam si můžete ukládat své návrhy a pak je pár kliknutími zreplikovat anebo je sdílet s komunitou na Steam Workshopu.

Zároveň tímto updatem Mashinky oslaví konec druhého roku v předběžném přístupu. Venku je zatím pět historických epoch ze sedmi, v době vydání by se měly dostat dokonce do blízké budoucnosti. Honza Zelený hru plánuje vydat nejdřív v roce 2020, díky častým updatům se v ní ale nebudete nudit ani teď. Přestože ji většina fanoušků vyhledává primárně kvůli vlakům, díky nimž dostaly svůj název, silniční doprava je také vítaným osvěžením.

Tagy: česká hra dopravní strategie

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.