Mashinky už nebudou jen o vlacích. Přibydou k nim auta
zdroj: Archiv

Mashinky už nebudou jen o vlacích. Přibydou k nim auta

4. 10. 2019 7:45 | Preview | autor: Šárka Tmějová |

Snad název hry nezačnete považovat za klamavou reklamu. Mashinky na jaře vydaly už pátou éru, nyní ale budete moct dobrovolně vyjet ze zajetých kolejí. Pardon. Zkrátka a dobře, z železničního simulátoru se stává komplexní simulátor dopravy obecně. Kromě kolejí teď můžete stavět i silnice, vytvářet vlastní autobusové linky a kamioňácké trasy.

Update, který do Mashinek dorazí 6. října, bude pouze první vlaštovkou těch následujících. Silniční doprava se samozřejmě bude vyvíjet v průběhu času, stejně jako vlaky věčně nejezdí na páru. Stejně tak můžete postupně zpevňovat prašné cesty, stavět mosty a tunely a tak dále.

zdroj: Archiv

Autobusy a náklaďáky taky dostanou svou vlastní fyziku a budovy s nimi spojené. Ve stavění vám zároveň pomůže nový systém nákresů, kam si můžete ukládat své návrhy a pak je pár kliknutími zreplikovat anebo je sdílet s komunitou na Steam Workshopu.

Zároveň tímto updatem Mashinky oslaví konec druhého roku v předběžném přístupu. Venku je zatím pět historických epoch ze sedmi, v době vydání by se měly dostat dokonce do blízké budoucnosti. Honza Zelený hru plánuje vydat nejdřív v roce 2020, díky častým updatům se v ní ale nebudete nudit ani teď. Přestože ji většina fanoušků vyhledává primárně kvůli vlakům, díky nimž dostaly svůj název, silniční doprava je také vítaným osvěžením.

Nejnovější články